Pasja pomagania w Cersanit

Cersanit to nie tylko kompleksowe wyposażenie łazienek, nowe technologie czy kolejne miejsca pracy - to również realizowanie celów społecznych. Dlatego  marka przekazując swoje produkty m.in. na potrzeby Fundacji Fabryki Marzeń, wspomaga inicjatywy poprawiające życie polskich rodzin.


Marka Cersanit na co dzień sprzedaje kilometry płytek, tysiące sztuk ceramiki i wanien, które dostępne są nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Zawsze jednak obok tego stara się realizować misje społeczne –  wyposażając łazienki najbiedniejszych rodzin w nowe wyposażenie. „Wydawać by się mogło, że w XXI wieku w Polsce prąd czy dostęp do wody powinien być standardem, niestety to tylko pozory. Okazuje się, że jest wiele rodzin, które żyją bez łazienki. Dlatego też podjęliśmy się współpracy z Fundacją, aby przez jej działania, dotrzeć do tych najbardziej potrzebujących. Zdajemy sobie sprawę, że często to tylko kropla w morzu potrzeb, ale kiedy po kolejnej oddanej łazience widzimy uśmiechy na twarzach dzieci, które mogą umyć ręce w ciepłej wodzie to wiemy, że warto. To napędza do działania.”- mówi Olga Adamus-Świercz, Senior Marketing Communication Specialist marki Cersanit.

Dobre pomysły zmieniają świat

Emitowany niedawno na antenie TVP program telewizyjny  „Cztery Kąty, anioł piąty” zainspirowany działalnością Karoliny Sołowow, przewodniczącej Rady Fundacji „Fabryki Marzeń" i Katarzyny Koneweckiej-Hołój, prezes Stowarzyszenia "Piękne Anioły" pokazał, jak można zmieniać świat na lepsze, remontując pokoje i łazienki ubogich rodzin. Dzięki metamorfozom, które objęły nie tyko łazienki, ale również inne pomieszczenia, uczestnicy poprawili swoje warunki mieszkalne i zyskali perspektywę na lepsze jutro.

Realizują marzenia dzieci i dorosłych

Chęć wsparcia Fundacji była dla marki Cersanit ważna w szerszym, strategicznym kontekście – z racji specyfiki oferowanych produktów marka na co dzień realizuje naszą podstawową potrzebę – posiadania funkcjonalnego i bezpiecznego domu. Kiedy część z nas zastanawia się, co zmienić w łazience, aby nadążyć za zmieniającymi się trendami – gdzieś w Polsce samotna matka z dziećmi żyje w domu bez bieżącej wody i kanalizacji. Wydawać by się mogło, że w XXI wieku w Polsce prąd czy dostęp do wody powinien być standardem, niestety to tylko pozory. Właśnie takim rodzinom pomaga Fundacja „Fabryki Marzeń” –  nie tyko poprzez remonty łazienek, bo zakres ich działań jest o wiele większy i obejmuje również fundowanie stypendiów czy wsparcie procesu edukacyjnego.

O programie

Program ”Cztery kąty, anioł piąty” nakręcony został w województwach południowej Polski. Do prac remontowych nie zatrudniano firm - liczyła się pomoc najbliższych, sąsiadów, uczniów szkół budowlanych czy lokalnych władz. Bohaterami cyklu byli zwykli ludzie, którzy na co dzień żyją obok nas – jedną z nich była Pani Małgosia i jej dwie córki – Wiktoria i Oliwia, które mieszkały w jednym pokoju z kuchnią. Za toaletę służyło im wiadro, które stało na ganku, ponieważ w tym mieszkaniu nie było łazienki. Dziewczynki nie miały warunków do nauki, zabawy, zaproszenia koleżanek. Przeprowadzony remont spowodował, że z jednego pokoju powstały dwa – jeden dla mamy, drugi, pięknie urządzony –  dla dzieci. Ganek zamienił się w piękną łazienkę i przedpokój.


O fundacji „Fabryki Marzeń”

„Takie zwykłe - niezwykłe historie to chleb powszedni Fundacji „Fabryki Marzeń” i Stowarzyszenia „Piękne Anioły”. W wybranych do programu rodzinach widać kochające matki, ojców, często babcie i dziadków. Fundacja wybiera tylko takie rodziny, w których nie ma patologii, alkoholu i awantur w domu. Jest po prostu bardzo biednie. Rodziny dostają odnowione pokoje i swoje pierwsze, nowoczesne łazienki, o jakich zawsze marzyły. Remont jest dla nich ogromnym przeżyciem, pozytywną niespodzianką, która sprawia, że życie z dnia na dzień staje się prostsze i łatwiejsze. Czuć ogromne wzruszenie, radość i euforię. To ludzie, którzy zostali dotknięci przez los, ale nie stracili hartu ducha i mają w sobie pokłady siły, aby walczyć o lepsze jutro.

Ogromnie cieszy nas „Nagroda Najlepszego Filantropa Indywidualnego 2016”, przyznana założycielce Fundacji, Karolinie Sołowow. To wyróżnienie jest świadectwem najwyższego zaangażowania całego zespołu i wielu wolontariuszy w spełnianiu marzeń tych najbardziej potrzebujących – mówi Andrzej Załucki, Prezes Fundacji „Fabryki Marzeń”.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony