Wymarzona łazienka Polaków

W przestronnym domu czy też w niewielkim bloku, łazienka powinna być miejscem, które zapewnia nam nieskrępowany relaks i odpoczynek. Jak chcielibyśmy urządzić to pomieszczenie, aby przebywanie w nim było prawdziwą przyjemnością? Jaka jest wymarzona łazienka Polaków – postanowiła zapytać za pomocą swojego fanpage’a na Facebooku marka Cersanit.

Na fanpage’u Cersanit Polska został przeprowadzony konkurs dla wszystkich użytkowników Facebooka. Na pytanie o wymarzoną łazienkę odpowiedzi udzieliło ponad dwieście osób! Jedno jest pewne – marzymy o łazience większej, nowszej i zawsze na czasie. To także nasza domowa oaza spokoju, w której chętnie przywołujemy miłe wspomnienia i rozpływamy się w marzeniach. Dlatego znajdujemy tam miejsce na pamiątki z wakacji – muszelki czy zdjęcia, albo wprowadzamy elementy zaczerpnięte z salonów SPA. W marzeniach o idealnej łazience króluje co najmniej kilka wizji, dzięki którym to pomieszczenie ma szansę stać się naszą prywatną oazą relaksu.

Łazienka blisko natury

Mieszkańcy miast tęsknią za spokojem, przyrodą i zielenią. Greenery, kolor roku 2017 wg. ekspertów firmy Pantone, daje nam poczucie bliskości z naturą – może być kolorem dominującym lub tylko odznaczać się w dodatkach. Meble łazienkowe z drewnopodobnymi frontami to także swoisty element natury w środku miasta – piękne usłojenie i ciepła kolorystyka nadają łazience przytulny klimat. Na ścianach marzymy o płytkach z motywami roślinnymi, które przeniosą nas na pachnącą łąkę.

W stylu skandynawskim

Idealne łazienki według większości odpowiadających powinny być jasne – w odcieniach bieli lub kremu. Takie kolory są bowiem doskonałym rozwiązaniem do małych wnętrz, bo optycznie je powiększają i wypełniają światłem. Także w dużych wnętrzach świetnie się sprawdzają –  przywołują czystość i świeżość, które panować powinny w każdej łazience. Idealnym materiałem pasującym do jasnego wnętrza jest drewno - w łazience tworzy efekt naturalności. Mogą to być tylko wiklinowe dodatki, ale też cała podłoga imitująca prawdziwe, drewniane panele. Takie wnętrze w stylu skandynawskim jest niezwykle ponadczasowe i uniwersalne.

Zrobiona na szaro

Szary, od kilku lat ulubiony kolor polskich wnętrz, chętnie przenieślibyśmy również do łazienki. Jego popularność wciąż ma tendencję wzrostową. Odpowiednio skomponowany, tworzy we wnętrzu wyjątkowo spójną całość. Konkurs marki Cersanit pokazał, że coraz bardziej zwracamy się w stronę tradycyjnych, bliskich naturze materiałów, takich jak kamień czy beton. Czytamy magazyny i portale wnętrzarskie, oglądamy programy o designie, stąd zainspirowani loftowymi, industrialnymi wnętrzami wiemy, że szarości wcale nie są nudne czy monotonne – wręcz przeciwnie – za ich pomocą można uzyskać naprawdę ciekawe efekty aranżacyjne. Czasem wystarczą tylko nowoczesne dodatki, kontrastowy kolor, czy odkryta cegła, aby stworzyć niebanalne wnętrze.

Najważniejszy jest komfort

Każdy ma w głowie inne wyobrażenie wymarzonej łazienki – kolor, styl, wyposażenie to kwestia indywidualna. Jedno jest wspólne – chcemy łazienki przestronnej, uporządkowanej, pełnej słonecznego światła. Ma tam panować harmonia i idealny ład. W naszych marzeniach o idealnej łazience nie ma miejsca na prysznic – rozpływamy się na myśl o dużej wygodnej wannie, w której można się zrelaksować i zmyć z siebie resztki stresu. „Wymarzona łazienka powinna być dla mnie prawdziwą świątynią relaksu i miejscem odpoczynku po całym dniu, w wannie pełnej piany. Powinna być praktyczna i zarazem urokliwa” – pisze jedna z użytkowniczek. Bo łazienka to, coś więcej, niż tylko jedno z pomieszczeń w naszym domu. Komfort i wygoda to to, co w łazience odgrywa najważniejszą rolę. Jeśli dodamy do tego świeży design –  łazienka może się stać naszym małym sanktuarium spa i odnowy.


 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony