Pomysł singla na wakacje Czas na randki, flirty i poszukiwanie partnera na stałe

Czy wakacje to czas na odpoczynek? Od zgiełku, tłumu, zabiegania i zwykłej codzienności? Czy dla każdego z nas jednoznacznie kojarzą się z „nic nierobieniem”? A może niektórzy z nas z wytęsknieniem czekają na ten czas, bo właśnie wtedy „będzie się działo”. Ale czy polscy single przewidują w ogóle przerwę w życiu zawodowym? Portal matrymonialny MyDwoje zapytał o to ponad 700 ankietowanych singli w badaniu „Jak spędzisz letni urlop? ”. Zobacz, jak polski singiel spędzi w tym roku wakacje.

Wakacyjny urlop – a co to jest?

Single z Serwisu często deklarują, że raczej nie planują urlopu w tym okresie. Co piąty singiel nie będzie odpoczywał. 21%, a w tym 14% kobiet i aż 28% mężczyzn, nie potrzebuje, bądź nie ma możliwości relaksu w tym szczególnym okresie. Zapewne część z nich spotyka się z niezrozumieniem pracodawcy, a sporą większością powoduje pęd za karierą i chęć wykazania się w momencie, kiedy większość potencjalnej konkurencji uśpiła swoją czujność na hamaku.

Wyjazd ze starą paczką, czy szukając nowych kontaktów?

A jeśli już mamy możliwość odskoczni od pracy, to jaki jest pomysł polskiego singla na spędzenie urlopu? Większość zdecyduje się na  zmianę otoczenia, ale w znanym gronie. Respondenci wskazują, że najlepiej będą się czuć ze starymi znajomymi na wspólnym wyjeździe. Za tą opcją opowiada się aż 21% zapytanych pań  i 10% panów. Rodzinę, bliższą lub dalszą, postanowiło odwiedzić aż 13% zapytanych. Okazuje się, że bardziej rodzinni są panowie – 14% niż panie - 11%. Część z nas woli jednak zostać w domu, ale spędzić wolne dni czynnie: na spacerach, koncertach, rowerowych wycieczkach – 12%. Najwięcej głosów, bo aż 17% zyskała odpowiedź, że  czas ten poszukujący partnera planują spędzić na wyjeździe w pojedynkę, chcąc poznać nowych znajomych. Jest to moment w całym roku, kiedy mogą pozwolić sobie na oderwanie od rzeczywistości i otworzyć się na nowe, męsko-damskie, znajomości. Mają wtedy czas na randki, flirty i poszukiwanie partnera. W końcu niejedna wakacyjna miłość przerodziła się w trwały i udany związek. A jak zachowywać się, aby na wakacyjnym spotkaniu nie spłoszyć potencjalnego partnera? Wskazówek udziela MyDwoje i psycholog Jowita Wójcik:

Wskazówki dla Pań

  • Ciesz się swoją kobiecością. Ubieraj się w sposób komplementujący Twoją urodę. Bądź radosna lub smutna, silna lub słaba, zgodnie z Twoją naturą. Jeśli coś Cię wzrusza, denerwuje, boisz się – powiedz o tym. Twój partner odczuje twoją naturalność, wrażliwość i to, że potrzebujesz jego wsparcia.
  • Nie staraj się udowadniać, że jesteś doskonała we wszystkim, co robisz. Mężczyźni też nie są idealni i czasem wręcz boją się idealnych kobiet. Pozwól sobie na słabości, na przyznanie, że czasem może ci się coś nie udać.
  • Odważ się na odrobinę szaleństwa. Mężczyźni uwielbiają spontaniczne kobiety: takie które potrafią ich zaskoczyć. Nie musisz robić nic nadzwyczajnego: może to być choćby ciekawa propozycja wspólnego spędzenia czasu.
  • Jeśli spędzasz wakacje z rodziną, z dziećmi lub starym znajomymi, wykorzystaj dużo wolnego czasu i szukaj partnera intensywnie także przez sieć. Pozwól się zauważyć, zwróć sobie nowe zdjęcia w letniej scenerii. Zaprezentuj się w zwiewnej sukience i z rozświetloną słońcem cerą.

Wskazówki dla Panów

  • Bądź sobą, mężczyzną ze swoimi słabościami i mocnymi stronami. Pamiętaj, że pierwsza randka różni się znacznie od rozmowy z szefem. Kobiety doceniają mężczyzn naturalnie pewnych siebie, świadomych zarówno swoich wad, jak i zalet.
  • Okaż jej uwagę i poczucie humoru. Nie musisz być śmiertelnie poważny. Luźna, wesoła atmosfera na randce, a także odrobina ciepłej uwagi i komplement sprawią, że Twoja partnerka z pewnością nabierze ochoty na kolejną.
  • Przejmij inicjatywę online i zaproś do kontaktu wybraną dziewczynę. Lato sprzyja romantycznym randkom.
  • Bądź spontaniczny. Pozwól odczuć swojej partnerce, że w Waszym związku nie ma miejsca na nudę. Zaskocz ją bukietem kwiatów „bez okazji” lub propozycją wyjazdu w ciekawe miejsce.

Zobacz wyniki badań i przeczytaj cały artykuł:  Pomysł singla na wakacje.

Propozycje wyjazdów dla Singli: Wydarzenia

www.mydwoje.pl

Tags:
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony