Chorwacja – czyli wakacje na wysypisku śmieci

Chorwacja miejsce wypoczynku wybierane przez coraz większą liczbę rodaków. Kojarzy się nam z pewną pogodą, ciepłym morzem i pięknymi, choć najczęściej kamienistymi plażami.

Przemiany społeczno-polityczne zachodzące w krajach afrykańskich basenu morza śródziemnego oraz trudna sytuacja gospodarcza w Grecji może spowodować, że w tym roku pojawi się w Chorwacji znacznie więcej turystów. Czyste miejscowości wypoczynkowe z wysprzątanymi plażami mogą okazać się zbyt tłoczne i zapragniemy uciec od zgiełku. W okolicy znajdziemy wiele małych romantycznych zatoczek, które osłonięte skałami od oczu ciekawskich mieszczą czasem tylko dwoje ludzi oraz większe „rodzinne” dla jednej lub kilku rodzin z dziećmi. Miejsca takie pełne są naturystów, którzy wypoczywają tu zgodnie z „tekstylnymi”.  Ten piękny obraz burzą jednak góry śmieci, które nie pozwalają pozbyć się wrażenia, że jesteśmy na dzikim wysypisku. Romantyczna kąpiel w morzy z widokiem na niezwykle zaśmieconą zatoczkę.

 

Chwila relaksu na półce skalnej wśród zardzewiałych fragmentów starego materaca z finezyjnym dodatkiem kontenera na butelki.

Możemy wybrać się na spacer, aby podziwiać piękne oczka wodne, w których pewni pływają ryby i chowają się kraby jednakże ciężko je dostrzec.

Na plaży można znaleźć wiele ciekawych rzeczy na przykład zużyte strzykawki.

Zapraszam na krótką wycieczkę, która mam nadzieję zachęci Państwa do pozostania w czystej miejscowości wypoczynkowej.

{gallery}chr{/gallery}

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony