WRC 5 pierwszą oficjalną grą WRC w rozgrywkach e-sportowych ESL.

Wydawca i dystrybutor BigBen Interactive, Promotor WRC, Kylotonn Games oraz największa światowa liga e-sportowa, ESL, ogłosili, że w 2016 roku zostaną rozegrane mistrzostwa e-sportowe WRC. Światowy turniej oparty będzie o WRC 5, oficjalną grę na licencji FIA World Rally Championship. Po raz pierwszy w historii, oficjalne mistrzostwa e-sportowe będą rozgrywane równolegle z każdą rundą rajdów WRC w sezonie 2016.

WRC i e-sport – film można obejrzeć na naszym oficjalnym kanale https://youtu.be/yB0T5cm-clM

FIA World Rally Championship (WRC) to jeden z najbardziej wyzywających sportów rajdowych, stawiający kierowców naprzeciw najcięższych i najbardziej zróżnicowanych warunków. WRC 5 stanowi doskonały pomost pomiędzy kierowcami, a graczami. Pomiędzy prawdziwymi rajdami, a tymi wirtualnymi, kumulując emocje wywoływane przez te dwa różne światy. Mistrzostwa e-sportowe WRC Championship wystartują w styczniu 2016r, równocześnie z rozpoczęciem sezonu 2016 w WRC.

„Wielu fanów WRC od dawna sygnalizowało chęć wzięcia udziału w rozgrywkach online. Spędziliśmy mnóstwo czasu zastanawiając się nad czymś nowym i naprawdę ekscytującym” – wyjaśnia Alain Jarniou, Game Director WRC 5. „E-sport rozwija się w ogromnym tempie z roku na rok, a pomimo tego jest zaledwie parę gier motoryzacyjnych, które oferują zmagania online. Sądzimy, że WRC na arenie e-sportowej będzie najlepszym wyzwaniem dla fanów gier motoryzacyjnych i rajdów” – podsumowuje Alain Jarniou.

Najlepsi kierowcy e-sportowi będą walczyli online na Twitchu aż do epickiego, finalnego starcia w trakcie ostatniej rundy WRC w sezonie 2016. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych niebawem.

„Jesteśmy zachwyceni faktem, że tak ekscytująca gra motoryzacyjna integruje się z naszym e-sportowym ekosystemem” – mówi Samy Ouerfelli, Dyrektor Zarządzający ESL Francja. „Oficjalne mistrzostwa WRC z pewnością będą pełne tego, co najlepsze w e-sporcie motoryzacyjnym, gromadząc fanów na całym świecie nie tylko wokół rozgrywek online, ale i też rzeczywistych rajdów”.

WRC 5 na polskim rynku wydaje Techland, gra pojawi się na rynku 16 października 2015 (nie 9.10.2015, jak wcześniej informowaliśmy) w wersjach na PC (149,90zł), PlayStation 4 i Xbox One (249,90zł) oraz na starsze konsole – PlayStation 3 i Xbox 360 (189,90 zł).

wrc5

Tags:
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony