Czas rozpocząć sezon na golfa

Zielona trawa, powiew lekkiego wiosennego wiatru, długo wyczekiwane słońce… i dołki. Opóźniony w tym roku ze względu na przedłużającą się zimę sezon na golfa czas uznać za otwarty. Pomimo obecnego ciągle w Polsce stereotypu, że gra należy do elitarnych i kosztownych, według danych Polskiego Związku Golfa dyscyplina rozwija się u nas bardzo dynamicznie, a uprawia ją już 20 tys. osób.

soboniowiceNie ma drugiego takiego sportu, który umożliwiałby wielogodzinny kontakt z naturą oraz doskonałe możliwości towarzyskie, a argumentów za tym, by grać w golfa jest naprawdę bardzo wiele. Przede wszystkim jest to sport, który uprawiać może praktycznie każdy – niezależnie od kondycji czy wieku. Golf dzięki przemyślanej taktyce, która wymaga od graczy rozwiązywania pojawiających się podczas gry problemów, pobudza także kreatywność. Ćwiczymy więc nie tylko ciało, ale i umysł.

Wśród doskonałych do uprawiania tego sportu podwarszawskich lokalizacji na uwagę na pewno zasługuje mistrzowskie pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club, które zostało zaprojektowane przez angielską pracownię architektoniczną Ford Golf Design Group. Pole golfowe w Sobieniach Królewskich w harmonijny sposób łączy oryginalne krajobrazy Mazowsza ze starannie zaprojektowanymi dołkami, których kompleks posiada aż 18. Specyficzna roślinność, precyzyjnie kreowane roughy i przeszkody wodne sprawią, że zdecydowany i uważny gracz zostanie nagrodzony, a nieuważny bezlitośnie będzie wpadał w kolejne zastawione przez projektantów pułapki. Dodatkową gwarancją doskonałych warunków gry jest piaskowe podłoże – mówi Radosław Pieniak, Dyrektor Generalny Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Mistrzowskie pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club zostało przygotowane dla początkujących i zaawansowanych graczy oraz posiada doskonałe zaplecze treningowo-dydaktyczne. Gości także wiele ważnych turniejów i imprez sportowych. Już 20 kwietnia, na oficjalne otwarcie sezonu, na polu golfowym w Sobieniach Królewskich zostanie rozegrany I FJ Titleist Sobienie Golf Tour, a w dniach 1-2 czerwca ogólnopolska edycja prestiżowego turnieju Mercedes Trophy 2013. Turniej po raz pierwszy został zorganizowany przez firmę DaimlerChrysler w 1989 roku, a od roku 1991 odbywa się jako impreza sportowa na wszystkich kontynentach. Co rok bierze w niej udział ponad 50 tys. golfistów, uczestnicząc w eliminacjach do światowego finału w Stuttgarcie.

Na polu golfowym w Sobieniach Królewskich prowadzony jest także całoroczny program szkolenia juniorów Sobienie Junior Golf Team.

Więcej informacji można znaleźć na: www.golf.sobieniekrolewskie.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony