Sport dla mężczyzn z klasą

Wysportowany, szarmancki i z dobrymi manierami… takiego mężczyzny szukają kobiety.  Chcesz  zadbać o te cechy? Zacznij grać w golfa!

Wbrew powszechnym przekonaniom golf nie jest tylko dyscypliną dla starszych Panów. To jedyny sport, który ma w regułach zapisy nakazujące wyrównywanie szans, posiada wytyczne dotyczące odpowiedniego ubioru oraz zachowania podczas gry i poza nią.

Zabawa na pierwszym planie

Tym, co szczególnie wyróżnia golfa, jest jego filozofia fair play i etykieta, która nakazuje pamiętać o bezpieczeństwie i komforcie innych graczy. W golfie liczy się dobra zabawa, bez względu na umiejętności. „Handicap, czyli wyrównanie szans sprawia, że golfista z mniejszym doświadczeniem może wygrać z zawodowcem. Dzięki temu każdy może czerpać satysfakcję z gry i uczyć się od lepszych od siebie” – mówi Radosław Pieniak z Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Czy ubranie ma znaczenie?

Co założyć, aby zrobić na niej wrażenie? Ubrać się elegancko, czy bardziej swobodne? Kultura Golfowa zwraca uwagę na te istotne szczegóły. „Podczas gry niedopuszczalne są t-shirty, dresy, a nawet dżinsy.  Z kolei koszulki muszą mieć kołnierzyk lub stójkę, spodnie powinny być długie i z paskiem. Najlepsze obuwie to oczywiście wygodne i miękkie, ale jednocześnie eleganckie. Co ciekawe, w niektórych klubach, aby wejść do baru należy mieć na sobie marynarkę, a często także krawat” – dodaje Radosław Pieniak z Sobienie Golf & Country Club.

Pokaż jej swoje zasady

Golf uczy punktualności i dyscypliny – na grę należy wcześniej się umówić. W związku z tym nietaktem jest spóźnianie się. Bezwzględnym nakazem na każdym polu golfowym na świecie jest pozostawianie porządku w miejscu, które opuszcza gracz.

Golf staje się pewną postawą i sposobem na życie. Bardzo łatwo jest rozpocząć naukę gry, a już pierwsze treningi szybko przynoszą efekty. W przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin, do rozpoczęcia przygody z golfem każdy czas jest dobry.

Tags:
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony