Uwolnij swój dom od zanieczyszczeń i alergenów

Innowacyjne urządzenia marki Philips w prosty i efektywny sposób pomogą Ci uwolnić Twój dom od zanieczyszczeń i alergenów oraz zapewnić komfortowe warunki mieszkania.

philipsTwój dom powinien być oazą spokoju i bezpieczeństwa, ale niestety codziennie mogą pojawić się w nim zagrożenia. Zanieczyszczenia powietrza z zewnątrz mogą łatwo przedostawać się do Twojego domu przez otwarte drzwi i okna, ale też przez naturalną wentylację, która dodatkowo może powodować przenoszenie innych małych cząsteczek i alergenów, np. kurzu i roztoczy, pyłków, sierści zwierząt, wirusów, grzybów i bakterii. W pomieszczeniach szkodliwe cząsteczki mogą powstawać także podczas gotowania i sprzątania oraz jeśli posiadasz czworonoga. Wyremontowane pomieszczenia i meble mogą z kolei emitować gazy i szkodliwe substancje organiczne. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Podpowiadamy!

Zagrożenia w Twoim domu

Co tak naprawdę może być groźne dla Ciebie i Twoich domowników? Przede wszystkim smog, bo zgodnie z informacjami podawanymi przez Światową Organizację Zdrowia powietrze wewnątrz domu może być od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Najgroźniejsze są drobne cząsteczki PM 2,5 zawarte w smogu, które są tak małe, że mogą wnikać do płuc oraz prowadzić do wystąpienia problemów z układem oddechowym i układem krążenia.

W Twoim domu znajduje się także kurz i cząsteczki PM10, które są główną przyczyną podrażnień układu oddechowego. Mogą one powodować długotrwałe problemy zdrowotne. Z kolei drobne cząsteczki odchodów i fragmenty ciał roztoczy są częstą przyczyną ataków astmy i alergii - szczególnie w przypadku dzieci i osób starszych.

Bakterie znajdujące się w powietrzu w pomieszczeniach mogą wywoływać kaszel, przeziębienia i poważniejsze choroby, takie jak gruźlica. Z kolei rozwijające się w pomieszczeniach wirusy to znajdujące się w powietrzu alergeny, które są łatwo przenoszone między ludźmi i powodują przeróżne choroby.

W sezonie pylenia do Twojego domu przyniesione przez wiatr mogą trafić pyłki drzew, traw i chwastów, które mogą powodować reakcje alergiczne, takie jak kichanie, łzawienie oczu i zatkany noc, a także wywoływać ataki astmy. Dla alergików niebezpieczne są także włosy i sierść zwierząt, które mogą powodować podrażnienie oczu i dróg oddechowych, a także wywoływać ataki astmy. Znanymi alergenami są również ślina i mocz zwierząt.

Niebezpieczne bywają także lotne związki organiczne, które znajdują się w środkach dezynfekujących, farbach i powłokach, a nawet są używane w materiałach dekoracyjnych do pomieszczeń. Zagrożenie jest więc tym większe, jeśli jesteś świeżo po remoncie lub przeprowadzce do nowego mieszkania. Lotne związki mogą podrażniać oczy, uszy i gardło, a nawet powodują raka i niszczą centralny układ nerwowy.

Sposób na zdrowszy, czystszy dom

Aby uwolnić Twój dom od zanieczyszczeń i alergenów, z pomocą przychodzi Ci linia produktów Philips stworzona z myślą o prostym i efektywnym sposobie na zapewnienie komfortowych warunków mieszkania.

Nowy odkurzacz Philips Performer Ultimate FC8955 dzięki podświetlonej nasadce TriActive LED pozwala dostrzec nawet ukryty kurz, np. pod kanapą, fotelem czy stołem, a także w innych zakamarkach, w których nawet się go nie spodziewasz. Teraz Twoje sprzątanie może być naprawdę dokładne! Odkurzacz otrzymał certyfikat ECARF jako przyjazny alergikom, gdyż powietrze wylotowe z pracującego odkurzacza jest oczyszczone z 99,95% alergenów z sierści psów i kotów, a także z roztoczy i pyłków.  Dzięki temu uzyskasz nie tylko czystszą podłogę, ale i czystsze powietrze w pomieszczeniu.

Aby ułatwić sobie codzienne porządki i na bieżąco uwalniać się od kurzu i zmywać podłogi na mokro, wypróbuj bezprzewodowy odkurzacz pionowy PowerPro Aqua 3w1. Jego 3-warstwowy, zmywalny filtr z niemiecką technologią wyłapuje ponad 90% bardzo drobnych cząsteczek, takich jak pyłki, bakterie i alergeny, a dzięki odłączanemu zbiornikowi na wodę nie tylko odkurzysz, ale również zmyjesz podłogę za jednym pociągnięciem, pozbywając się pyłów i bakterii z podłogi. Z kolei dzięki odkurzaczowi ręcznemu z mini turboszczotką zbierzesz sierść zwierząt z materaca, kanapy i innych miękkich powierzchni. I to wszystko z pomocą jednego urządzenia!

W dbałości o zdrowszy i czystszy dom niezawodny będzie też oczyszczacz powietrza. Oczyszczacze powietrza Philips dzięki technologii VitaShield skutecznie filtrują cząsteczki PM2,5 oraz gazy, bakterie, wirusy, pyłki, kurz, roztocza i sierść znajdujące się w powietrzu, którym Ty i Twoi domownicy oddychacie w domu. Dodatkowo specjalnie zaprogramowany tryb antyalergenowy jest jeszcze bardziej czuły na popularne alergeny unoszące się w powietrzu. Oczyszczacz powietrza Philips AC3256/10 jest idealny dla alergików i rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, ale czyste powietrze w domu to ważny czynnik pozwalający zachować dobry stan zdrowia wszystkich domowników.

Rekomendowane ceny urządzeń Philips wynoszą:

Odkurzacz Performer Ultimate FC8955/09 - 1569,00 pln

Odkurzacz PowerPro Aqua FC6409/01 - 1569,00 pln

Oczyszczacz powietrza AC3256/10 - 2149,00 pln

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony