Dremel 4200 z systemem szybkiej wymiany osprzętu

Narzędziami wielofunkcyjnymi Dremel można zrobić praktycznie wszystko: wycinać, ciąć, wiercić, szlifować, polerować, rzeźbić i grawerować – wystarczy użyć odpowiedniego akcesorium. Dlatego do realizacji bardziej złożonych projektów tak ważna jest możliwość szybkiej i łatwej wymiany osprzętu. Technologia „EZ Change“ zastosowana po raz pierwszy w modelu Dremel 4200 pozwala na zmianę akcesorium dosłownie w ciągu kilku sekund – i to bez użycia dodatkowych narzędzi.

Dremel 4200 to pierwsze na rynku narzędzie wielofunkcyjne z innowacyjnym systemem wymiany osprzętu EZ Change. Wystarczy odciągnąć dwie dźwignie w przedniej części narzędzia, umieścić osprzęt w tulei zaciskowej i zwolnić obie dźwignie. Wymiana nie wymaga ani blokady wrzeciona, ani zastosowania klucza. W ciągu kilku sekund narzędzie Dremel 4200 jest gotowe do dalszego użycia. Ponieważ nowy system wymiany EZ Change jest kompatybilny ze wszystkimi akcesoriami i przystawkami Dremel, zastosowań nowego narzędzia jest nieskończenie wiele.


Połączenie siły i precyzji

Sercem Dremel 4200 jest wydajny silnik o mocy 175 W wraz z elektronicznym systemem, który dostosowuje prędkość obrotową i moc do rodzaju obrabianego materiału. Dzięki temu narzędzie działa zawsze z odpowiednią mocą nawet przy najtrudniejszych zadaniach, takich jak cięcie metali czy płytek ceramicznych. Mimo swojej wielkiej mocy Dremel 4200 waży zaledwie 570 gramów, zaś niewielkie rozmiary i miękka okładzina uchwytu sprawiają, że narzędzie leży w ręce pewnie i wygodnie. Dodatkową zaletą jest płynna regulacja prędkości pracy w zakresie od 5 000 do 35 000 obrotów na minutę, co zapewnia większą kontrolę oraz komfort pracy w dowolnym materiale. Można nim wycinać, ciąć, wiercić, szlifować, polerować, rzeźbić i grawerować.

Aż 75 akcesoriów w zestawie

Urządzenie wielofunkcyjne Dremel 4200 zapakowane jest w trwałą walizkę z tworzywa sztucznego. W skład zestawu wchodzą także przystawka do nadawania kształtów, przystawka do cięcia po linii i kole, prowadnica do cięcia i osłona antyodpryskowa, a także 75 wysokiej jakości akcesoriów Dremel, w tym tarcze szlifierskie i tnące, taśmy szlifierskie, trzpień EZ SpeedClic i inne.

Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 4200 będzie dostępne w sprzedaży od września 2013 r. Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 799,99 zł.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony