Kontrolowany luz czyli męski „smart casual”

Coraz większą popularnością cieszą się „dress cody” – ściśle określające zasady doboru garderoby w sytuacjach biznesowych. Jednak tajemnica dobrego stylu nie tkwi już tylko w ciemnych garniturach. Jest sposób, by nieco przełamać rygorystyczne zasady.

Chociaż zjawisko „dress code” jest w Polsce stosunkowo nowe, coraz więcej rodzimych firm decyduje się na jego wprowadzenie. Jasno określone założenia dotyczące doboru stroju służbowego kształtują wizerunek pracodawcy i pracownika, ale też mogą wpłynąć na naszą pewność siebie, skuteczność w pracy oraz bieg kariery zawodowej. Nie od dziś przecież wiadomo, że na sposób postrzegania nas przez inne osoby ogromny wpływ ma nasz wizerunek, a ubiór jest naszą wizytówką.

Coraz częściej międzynarodowe korporacje wprowadzają tzw. „casual friday”. Zdecydowanie bardziej przychylne temu trendowi są nowoczesne firmy, skierowane do młodych ludzi. „Luźne piątki” oznaczają możliwość noszenia nieco swobodniejszego stroju niż w pozostałe dni tygodnia. Tu świetnie sprawdza się „smart casual”, który jest mniej zobowiązującym stylem, pozwalającym na łączenie elementów klasyki ze sportowymi akcentami. – Kompletując zestaw ubrań na piątek warto jednak zadbać o to, by nie przekroczyć granicy dobrego smaku. Dozwolona jest oczywiście rezygnacja z garniturów na rzecz bardziej komfortowych ubrań – radzi Robert Jóźwiak, właściciel marki Sempre, która specjalizuje się w produkcji spodni męskich wysokiej jakości. „Smart casual” dopuszcza spodnie w kant, jednak nie jest to najczęstszy wybór. - Lepszym rozwiązaniem będą spodnie casualowe, w połączeniu z weekendową koszulą oraz  marynarką w dowolnym, pasującym kolorze. W tej stylizacji nie zakładamy krawata – dodaje R. Jóźwiak.

Podstawą „smart casual” jest dobra jakość materiałów i wykonania. – W naszych kolekcjach korzystamy z wysokogatunkowej bawełny i bawełny z domieszkami, dla jak najlepszych walorów użytkowych – mówi Robert Jóźwiak z Sempre. Podstawą stylu jest brak krawata, sportowa marynarka, sportowa koszula, spodnie z cienkiego materiału, ewentualnie eleganckie jeansy. Uzupełnieniem stroju jest obuwie. Pasują tu zarówno klasyczne mokasyny, sznurowane półbuty, jak i najmodniejszych w tym sezonie trampki. Warto też zwrócić szczególną uwagę na dodatki. Świetnie sprawdzi się tu skórzany pasek o charakterze casualowym. O ile oficjalne sytuacje wymagają od nas nienagannej prezencji, o tyle po pracy, czy podczas mniej formalnych spotkań możemy pozwolić sobie na styl luźniejszy. Świetnie sprawdzi się tu kolekcja Casual, ponieważ pochodzące z niej spodnie są wykonane z naturalnych tkanin, głównie z bawełny, lnu oraz jeansu, z dodatkiem stretch’u.

„Smart casual” to styl elegancji i jednocześnie wygody. To również sposób na wyrażanie siebie, nie tylko w biznesie, ale i w życiu prywatnym – warto więc sięgnąć po ten styl również po pracy oraz w weekend, by poczuć się swobodnie, a jednocześnie modnie i elegancko.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony