Jasny obraz z nowym, kompaktowym projektorem ASUS

Niewielkie projektory zyskują coraz większą popularność, dzięki temu, że są nie tylko poręczne, ale i ich parametry są coraz lepsze. Oferta firmy ASUS powiększa się o nowy model B1MR o jasności 900 lumenów i wadze poniżej jednego kilograma. Znajdzie on zastosowanie w biznesie i domowej rozrywce dzięki takim rozwiązaniom jak m.in. bezprzewodowe strumieniowanie multimediów, soczewki o krótkim rzucie czy wbudowane głośniki z technologią ASUS SonicMaster.


Projekcja bez kabli

Projektor ASUS B1MR waży zaledwie 900g i zajmuje nie więcej miejsca, niż opakowanie od filmu DVD. Bez problemu zmieści się w torbie na laptopa czy podręcznym plecaku. Pobiera prąd ze standardowego zasilacza od notebooka ASUS (≥65W), dzięki czemu możemy ograniczyć ilość kabli do transportu i tym samym wagę bagażu. Posiada mały adapter Wi-Fi, poprzez który łączy się z notebookiem lub urządzeniami z systemami Android i iOS. Użytkownicy mogą strumieniować prezentacje, dokumenty i multimedia bezprzewodowo. Funkcja rozdzielania umożliwia projekcję z dwóch lub czterech źródeł.

Źródło światła o wysokiej żywotności i soczewki o krótkim rzucie

W projektorze zastosowano wolne od rtęci źródło światła Eco-LED o żywotności do 30 tysięcy godzin, co przekłada się na niższe koszty związane z konserwacją i wymianą żarówek. Przy jasności rzędu 900 lumenów, B1MR zapewnia żywy obraz z gamą kolorów 100% NTSC, rozdzielczość 1280 x 800 (WXGA) oraz kontrast na poziomie 10000:1.

Soczewki o krótkim rzucie 0.9:1 z odległości zaledwie jednego metra wyświetlą obraz o przekątnej do 51 cali a z odległości trzech metrów – 153 cali. Urządzenie idealnie nadaje się więc do prezentacji w niewielkich pomieszczeniach.

Z praktycznej strony – B1MR jest gotowy do pracy w kilka sekund po włączeniu, a zaraz po wyłączeniu można go spakować. Wyciągane nóżki z dwoma ustawieniami wysokości, które zastosowano zamiast regulacji za pomocą śrub, usprawniają rozkładanie. Do tego automatyczna korekcja trapezu, zapewnia prawidłowy, prostokątny obraz.

Szeroka łączność i wysokiej jakości głośniki

ASUS B1MR może współpracować z różnymi sprzętami oraz wyświetlać zawartość z urządzeń magazynujących USB i kart SD. Dzięki wbudowanej obsłudze formatów dokumentów Microsoft Office i PDF, nie musimy koniecznie korzystać z notebooka w celu pokazania prezentacji. Wbudowane głośniki stereofoniczne wspomagane technologią ASUS SonicMaster zapewniają wyraźny dźwięk bez potrzeby podłączania zewnętrznych przetworników.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

ASUS B1MR będzie dostępny w Polsce w lipcu br.

SPECYFIKACJA[1]

ASUS B1MR

Technologia wyświetlacza

0,45-cala DLP®

Źródło światła

EcoLED, żywotność 30000 godzin

Rozdzielczość

1280 x 800 (WXGA)

Jasność (maks.)

900 lumenów

Gama kolorów

100% NTSC

Wyświetlane kolory

1,07 miliardów kolorów

Proporcje rzutu

0.9:1 @ 16:10 (obraz o przekątnej 15 cali z odległości 1 metra)

Wymiary obrazu (odległość)

Przekątna 31,2 cala diagonal przy 0,6m ~ 153 cale przy 3m

Automatyczna korekcja trapezu

Tak

Proporcje obrazu

16:10 / 16:9 / 4:3

Łączność bezprzewodowa

Tak

Obraz 3D

Tak

Dźwięk

2-watowe głośniki stereofoniczne z technologią ASUS SonicMaster

Łączność

D-sub, HDMI, wejście AV 3,5mm (kompozytowe audio i video), wyjście słuchawkowe 3,5mm, czytnik kart SD, port USB 2.0

Obsługiwane formaty
plików

Video:    MOV / MP4 / AVI / MKV /MPEG / WMV/ MPG

Audio:    MP3 / MP2 / WMA / AAC / WMA

Zdjęcia: JPG / BMP / JPEG

Dokumenty: PDF / DOC / DOCX /XLS / PPT / PPTX / TXT

Gniazdo trójnogu

Tak

Regulacja wysokości

Kąt: 5±1° i 9.5±1°

Wymiary(Szer. x Dł. x Wys.)

175 x 139 x 44,5mm

Waga (ok.)

900g

Akcesoria

Torba, zasilacz, kabel zasilacza, kabel D-Sub, pilot, dongle Wi-Fi (tylko wybrane kraje), przewodnik, gwarancja[1] Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników. Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie http://www.asus.com

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony