SEIKO Astron. Pierwszy zegarek z GPS zasilany energią światła.

Nadszedł czas, w którym zakończyło się poszukiwanie najbardziej dokładnego zegarka na naszej planecie. Dzięki opracowaniu własnego, opatentowanego, nisko enegrochłonnego odbiornika GPS, Seiko było w stanie stworzyć zegarek, który odbiera sygnał GPS i sam identyfikuje strefę czasowa, czas i datę używając do tego globalnej sieci satelitów GPS. seiko astronZegarek rozpoznaje wszystkie z 39 stref czasowych, obecnie obowiązujących na Ziemi. Ten przełomowy technologicznie zegarek otrzymał nazwę Astron, odziedziczoną po pierwszym na świcie zegarku kwarcowym wprowadzonym przez Seiko w 1969 roku. Nowy Seiko Astron otwiera nowy rozdział w światowych technologiach pomiaru czasu. Czy będzie to najinteligentniejszy zegarek na świecie jaki kiedykolwiek zbudowano?

Od 1969 do 2012 roku

W 1969 roku Seiko Astron rozpoczął kwarcową rewolucję, dając zegarkom dokładność liczoną w sekundach na rok. Obecnie nowy Seiko Astron przynosi kolejny przełom w precyzji pomiaru czasu – zegarek, którego dokładność to 1 sekunda na 100 000 lat oraz rozpoznawanie stref czasowych.

GPS Solar – dokładny czas w każdym miejscu na Ziemi

Raz dziennie, po pełnym naładowaniu – Seiko Astron otrzymuje automatycznie sygnał czasu i na żądanie łączy się z czterema lub więcej satelitami  okrążającymi Ziemię. Satelity ustalają pozycję zegarka i przyporządkowują mu strefę czasową, w której się znajduje w danym momencie. Wskazówki zegarka automatycznie ustawiają się do lokalnego czasu z precyzją zegara atomowego. Nowy Seiko Astron jest zasilany energią światła i nigdy nie potrzebuje wymiany baterii.

Nowy Seiko Astron jest wyposażony także w wieczny kalendarz, co powoduje, że data jest zawsze właściwa, aż do roku 2100. Zegarek rozpoznaje lata przestępne.

Wielofunkcyjny wskaźnik

Wielofunkcyjny wskaźnik na godzinie 10.00 ma 4 funkcje: status odbioru sygnału z satelitów, wskaźnik rezerwy chodu, wskaźnik ustawienia zegarka włączony / wyłączony podczas lotu samolotem oraz wskaźnik DST (Daylight Saving Time) włączony/wyłączony.

Tajemnica tkwi w zarządzaniu poborem energii

Dlaczego teraz i dlaczego Seiko? Połączenie technologii Seiko, zasilania światłem z GPS, wymagało długich lat badań i przełomowych wynalazków technologicznych. Jedynie wysoko zaawansowana technologia efektywnego wykorzystania energii umożliwia wynalezienie miniaturowego odbiornika sygnału GPS, potrzebującego minimalnej dawki energii do otrzymania sygnału GPS z minimum czterech satelitów. Tylko ekspercka wiedza Seiko w dziedzinie zarządzania zasilaniem energią pozwoliła na wykorzystanie tej technologii w zegarku. Zegarek Seiko Astron „widzi” świat podzielony na milion kwadratów, do których przydziela odpowiednią strefę czasową.

Zasilany energią światła, nigdy nie wymaga wymiany baterii. Seiko Astron jest w pełni samowystarczalny, a energia której używa pochodzi w pełni z energii światła. Nigdy nie potrzebuje baterii.

Seiko: historia zarządzania wykorzystaniem energii

1969 – pierwszy zegarek kwarcowy Seiko Astron, możliwy do zrobienia dzięki silniczkowi pracującemu na bardzo limitowanych dawkach energii

1977 – Seiko produkuje pierwszy zegarek zasilany energią światła

1988 – Seiko Kinetic, pierwszy zegarek przetwarzający energię mechaniczną na elektryczną, wyposażony w rotor wykonujący nawet 100 000 obrotów na minutę.

1999 – zegarek mechaniczny, wyposażony w nowy typ wychwytu. Spring Drive to unikalna technologia Seiko. Zegarek potrzebujący tak mało energii, że gdyby każdy człowiek na Ziemi używał tego zegarka, potrzebna byłaby dawka energii zasilająca jedną żarówkę.

2012 – Nowy Seiko Astron: pierwszy na świecie zegarek GPS zasilany energią światła, który jest tak zaawansowany technologicznie, że jest w stanie podłączyć się do globalnej sieci GPS, wykorzystując jedynie energię światła.

 

Oficjalnym dystrybutorem zegarków Seiko w Polsce jest firma Zibi S.A.

Zegarek Seiko Astron dostępny od listopada w sieci salonów Time Trend, w cenie ok. 2-3 tys. euro.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony