Xicorr – zegarek po warszawsku

Warszawska manufaktura Xicorr chce stworzyć rodzimy zegarek, który poza odmierzaniem czasu będzie również nawiązywał do symboli polskiej motoryzacji. Owocem współpracy z fabryką FSO będzie między innymi zegarek wzorowany na pierwszym polskim powojennym samochodzie - FSO Warszawa M20.

Firma Xicorr podpisała umowę licencyjną z Fabryką Samochodów Osobowych SA na Żeraniu w Warszawie na wykorzystanie nazwy i znaków graficznych przy produkcji zegarków. Pierwszym owocem tej współpracy będzie zegarek Xicorr FSO M20 (Warszawa). Zegarek ten jest inspirowany kultowym polskim samochodem a konkretnie jego instrumentami pomiarowymi. Prędkościomierz i zegar z "Warszawy" posłużyły za pierwowzór tarczy zegarka.

Warszawa M20 była pierwszym samochodem wyprodukowanym przez fabrykę FSO, a zarazem był to pierwszy produkowany seryjnie samochód w powojennej Polsce. Wybór tego modelu jest czysto symboliczny dlatego właśnie od niego zaczynamy tworzenie projektów inspirowanych polską motoryzacją – mówi założyciel i właściciel Xicorr – Adam Tomaszewski.

Manufaktura Xicorr powstała w 2011 r. stawiając sobie za cel stworzenie maksymalnie polskiego zegarka, tym samym dołączając do kilku manufaktur czasomierzy w naszym kraju. Zegarki są projektowane i składane w Polsce. Polscy zegarmistrzowie sprawdzają każdy mechanizm, montują zegarki i poddają je rygorystycznej procedurze testowej. Nazwa marki ma również polskie pochodzenie – tzw. „sikor” był popularnym określeniem zegarka na warszawskiej Pradze.

Pierwszą kolekcją zegarków Xicorr, jest linia Circle. Stanowią ją dwa modele zegarków różniących się kolorystyką tarczy.

Są to sportowe zegarki do codziennego użytkowania - co gwarantują wysokie parametry użytkowe. Zastosowanie automatycznego mechanizmu opartego na 26 kamieniach z rezerwą chodu ok. 42 godzin, tarcza przykryta szafirowym szkłem i wodoszczelność do 100m - to główne cechy, które stanowią o wysokiej jakości modelu Circle - tym bardziej przy porównaniu z zegarkami zagranicznymi w podobnym przedziale cenowym. Nieprzeciętna odporność zegarków Xicorr przetestowana została przez polskiego rekordzistę w nurkowaniu Darka Wilamowskiego. W tym roku zszedł z prototypową wersją Circle Garda na głębokość 243m.

Pierwsze egzemplarze wzorowane na Warszawie M20 trafią do sklepów jeszcze przed świętami. W przyszłym roku planowane jest wypuszczenie zegarka bazującego na Syrenie Sport. Zegarki dostępne są w warszawskim salonie „odCzasu doCzasu”, poznańskim salonie „Banaszak” oraz sklepie internetowym producenta na xicorr.com.

Xicorr to polska manufaktura zegarkowa założona w 2011. Xicorr produkuje wyłącznie zegarki mechaniczne charakteryzujące się wysoką jakością oraz walorami użytkowymi. Dotychczas pojawiły się modele Circle w dwóch wersjach kolorystycznych, a do końca roku wypuszczone zostaną modele M20 oraz limitowana wersja Circle - Garda.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony