Bushmills Irish Whiskey wprowadza na polski rynek nowe warianty Single Malts.

Irlandzka whiskey Bushmills, w tym roku po raz kolejny zachwyciła jury najbardziej prestiżowych organizowanych w branży alkoholowej konkursów na całym świecie.

Ręcznie wytwarzana w małych partiach, od stuleci w tej samej destylarni, w Irlandii Północnej, whiskey Bushmills została nagrodzona już 32 razy.  Marka święciła tryumfy między innymi w 2012 San Francisco World Spirits Competition, gdzie BUSHMILLS 21 Year Old Single Malt zdobył tytuł ‘Best Irish Whiskey’ oraz tytuł najlepszej whiskey na 2012 Spirits Business Irish Whiskey Masters. To jedne z najważniejszych wyróżnień branży. Na tym konkursie złoty medal otrzymał również BUSHMILLS 10 Year Old Single Malt.

W World Whiskies Awards Bushmills 21 Year Old Single Malt zdobył nagrodę ‘Best Irish Single Malt’,  zaś BUSHMILLS 16 Year Old Single Malt podczas Ultimate Spirits Challenge w Nowym Jorku otrzymał nagrodę specjalną i rekomendację Jury.

Dwa najbardziej popularne warianty tj. BUSHMILLS ORIGINAL i BLACK BUSH w tym roku również zwyciężają w swoich kategoriach. W tegorocznym konkursie Ultimate Sprits Challenge zdobyły 5 nagród oraz wyróżniające noty 95 na 100 możliwych punktów.

Master Distiller Bushmills, Colum Egan skomentował wyróżnienia: “To był wyjątkowy rok dla Bushmills.  Bardzo nas cieszy każda nagrodą, jaką zdobywa marka Bushmills, pomimo, iż mamy już ich wiele na koncie. W ręczną produkcję whiskey wkładamy wiele pasji – to  jeden z sekretów, który pozwala nam stworzyć produkt o najwyższej jakości.” Rok 2012 upływa pomyślnie dla marki, bowiem  zanotowaliśmy globalnie 17% wzrost udziałów w rynku. Również po raz pierwszy w Old Bushmills Distillery miało miejsce wydarzenie  kulturalne, jakim był festiwal muzyczny. Było to nadzwyczajne spotkanie muzyków niezależnych, ich fanów i ręcznie tworzonej whiskey.

Marta Krybus, brand manager Bushmills w Polsce jest dumna z wyróżnień : „Pierwszy rok intensywnej promocji marki na naszym rynku przyniósł owoce, które  przerosły nasze oczekiwania. Bushmills dynamicznie rośnie w ramach swojej kategorii. Tegoroczne medale to dla nas kolejny dowód na to, że konsumenci doceniają ręcznie produkowaną whiskey  z ponad 400-letnią tradycją. W lipcu wprowadziliśmy nowe warianty Single Malts Whiskey: BUSHMILLS 10 Year Old Single Malt, BUSHMILLS 16 Year Old Single Malt i BUSHMILLS 21 Year Old Single Malt.” Produkty są dostępne w wybranych sklepach specjalistycznych, od września w sieciach Real, Tesco i wybranych sklepach detalicznych.
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony