Książęce IPA – nowość w kolekcji piw Książęce

Chcesz ruszyć na podbój piwnych terytoriów i poszerzyć chmielowe horyzonty? A może – mimo że jesteś wierny smakowi jasnego pełnego – akurat dzisiaj potrzebujesz odmiany? W każdym przypadku najlepiej sięgnąć po Książęce IPA, nowy wariant w kolekcji specjalności. Pamiętaj – Ty wybierasz!

piwo książęcePiwa typu IPA, które odegrały ważną rolę w rozwoju piwnej rewolucji, są dobrze znane polskim piwoszom. Gdy tylko zawitały do naszego kraju, z miejsca podbiły serca i podniebienia miłośników złocistego trunku i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Trudno się dziwić – India Pale Ale to prawdziwa eksplozja rześkich, owocowych aromatów, którym towarzyszy intensywna goryczka.

Krok poza piwną „strefę komfortu”

Długo wyczekiwane Książęce IPA oferuje takie właśnie bogactwo wrażeń dla nosa i podniebienia. To wyraziste, mocno nachmielone piwo, w którym goryczka została złagodzona i „oswojona” dzięki świeżym, wyraźnie wyczuwalnym nutom cytrusów i owoców tropikalnych. Jest to zasługą aż sześciu odmian chmielu aromatycznego: Citra, Mosaic, Cascade, Centennial, Azacca i Pekko. Połączenie amerykańskich chmieli oraz słodu jęczmiennego typu Pale Ale i jasnego pilzneńskiego zaowocowało wzorcowym piwem w stylu IPA. Jego aromaty orzeźwiają, ale nie przytłaczają kubków smakowych, dzięki czemu trudno poprzestać na jednym kuflu i chce się sięgać po kolejne. To idealna propozycja dla tych, którzy mają ochotę na piwne eksperymenty i przygodę z nowym gatunkami albo po prostu okazjonalnie szukają alternatywy dla swojego ulubionego jasnego pełnego.

- Jesteśmy świadomi, że piwosze są coraz odważniejsi w swoich wyborach i bardziej spragnieni nowych doznań. Wielu z nich chce wyjść poza piwną „strefę komfortu” wyznaczaną przez lagery. Nie zamierzają jednak odejść zbyt daleko ani tym bardziej zabłądzić tam, gdzie królują ekstremalne specjalności – mówi Ewelina Masiarz, odpowiedzialna w Kompanii Piwowarskiej za markę Książęce. – Właśnie z myślą o takich osobach powstało Książęce IPA. Oferuje przyjazne, niebanalne doznania, a sprawdzona marka gwarantuje, że piwosze będą usatysfakcjonowani.

Książęce IPA na stałe dołączy do kolekcji specjalności Książęcego, która będzie liczyć aż pięć wariantów. To pierwsze piwo typu IPA uwarzone przez Kompanię Piwowarską, ale kolejne już – po Golden Ale – w którym zastosowano metodę górnej fermentacji. Książęce IPA od Golden Ale odróżnia dwukrotnie wyższy poziom goryczki, nieco inny bukiet zapachowy i jeszcze więcej użytych odmian chmielu. Po wyjęciu go z lodówki warto nieco odczekać, ponieważ dopiero wtedy można w pełni docenić paletę jego aromatów. Książęce IPA najlepiej serwować w temperaturze 12-14°C, w prostej, rozszerzanej ku górze szklance. Znakomicie odnajdzie się w towarzystwie pikantnych mięs, pieczonego drobiu i dań kuchni meksykańskiej. IPA będzie dostępna w sklepach detalicznych w butelce 0,5 l oraz w wersji lanej w lokalach gastronomicznych.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony