Kawa dla ochłody

Latem ochota na kawę nie maleje, ale pojawia się też chęć orzeźwienia. Połącz kawę z ciekawymi i dodatkami i przygotuj ją na zimno, na przykład w postaci drinka kawowego z piwem i likierem pomarańczowym, polecanego przez baristę.

Jeśli latem masz ochotę na kawę, ale zarazem potrzebujesz  orzeźwienia, przyrządź kawę na zimno, która świetnie pobudza i  gasi pragnienie. Masz ochotę na coś specjalnego, a nie tylko zwykłą kawę z lodem? Wypróbuj przepis na wyjątkowy drink kawowy z likierem pomarańczowym stworzony przez Marcina Kozickiego, baristę i trenera Warsaw School Of Coffee. Sprawdzi się zwłaszcza podczas ciepłych popołudni i wieczorów.

drink_kawowySkładniki:

15-20ml likieru pomarańczowego

Ciemne piwo

1 pomarańcza

100ml wody

3-4 łyżeczki cukru

Espresso

Lód

Przygotowanie:

Do szklanki lub większego kieliszka wypełnionego lodem wlej schłodzone espresso (najłatwiej i najszybciej ostudzisz kawę, wstawiając ją w dzbanuszku do pojemnika z kostkami lodu) oraz likier pomarańczowy. Następnie pokrój pomarańczę na drobne kawałki, dodaj wodę, cukier i gotuj aż do uzyskania aromatycznego wywaru. Dolej sok ze zredukowanych pomarańczy do szklanki, a na koniec dodaj niewielką ilość ciemnego piwa, którego słód doda drinkowi karmelowej słodyczy. Orzeźwiający drink kawowy gotowy!

Bazą drinka z likierem pomarańczowym jest espresso, które powinno być zaparzone ze świeżo zmielonych ziaren. Aby mieć pewność doskonałego smaku espresso, warto przyrządzić je w ekspresie ciśnieniowym, np. automatycznym ekspresie do kawy Philips 3100. Z łatwością przygotujesz w nim bogaty wybór napojów, w tym aromatyczne espresso, które dzięki funkcji memo i możliwości zmiany ustawień będzie zawsze dostosowane do Twoich upodobań. O doskonały smak espresso zadbają też opatentowane ceramiczne młynki oraz filtr AquaClean. W dodatku zmieniając filtr zgodnie ze wskazaniami urządzenia, możesz zaparzyć do 5000 filiżanek[1] bez konieczności odkamieniania ekspresu!


[1] Rzeczywista liczba filiżanek zależy od wybranego rodzaju kawy, płukania i czyszczenia. Przypomnienie o konieczności usunięcia kamienia jest ponownie włączane dopiero po 8 wymianach filtra.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony