Tefal Cuisine Companion - Twój domowy szef kuchni

Tempo dzisiejszego życia sprawia, że mamy coraz mniej czasu na przygotowanie posiłków w domu. Z drugiej strony niejednokrotnie brakuje nam umiejętności kulinarnych czy też nowych przepisów, aby móc dzielić się pysznymi posiłkami z rodziną i przyjaciółmi. Z pomocą przyjdzie nam Tefal Cuisine Companion - wielofunkcyjny robot kuchenny z funkcją gotowania, idealny kompan w kuchni. Zalety urządzenia docenił m.in. Grzegorz Łapanowski, który został Ambasadorem produktu w Polsce.

tefal_cuisineTefal Cuisine Companion to prawdziwy szef kuchni w Twoim domu. Jego obsługa jest wyjątkowo prosta, a dzięki swojej wielofunkcjonalności przygotuje dla nas przystawkę, danie główne czy deser i dostarczy inspiracji każdego dnia.

Robot zapewnia nieskończone możliwości tworzenia dań. Gotuje tradycyjnie, na wolnym ogniu oraz na parze, miesza, smaży, wyrabia, ubija oraz kruszy. Każdą z tych czynności wykonuje bez konieczności doglądania, dzięki czemu użytkownik może zyskać wolny czas dla siebie. Po zakończeniu gotowania robot automatycznie przechodzi w tryb utrzymania ciepła, w związku z czym danie przez długi czas pozostaje gotowe do spożycia bez konieczności kolejnego podgrzewania.

Produkt skierowany jest zarówno do osób, dla których gotowanie jest frajdą i czerpią z niego wielką przyjemność, jak i dla tych, którzy chcą przygotowywać domowe posiłki dla rodziny, ale chcieliby, aby zabrało to jak najmniej czasu i było jak najprostsze.

Z myślą o osobach początkujących stworzono 6 programów automatycznych, które wybiera się jednym przyciskiem: sosy, zupy, dania jednogarnkowe, potrawy gotowane na parze, wypieki oraz desery. Każdy z programów posiada odpowiednie ustawienia, nie musimy więc zastanawiać się jaką temperaturę, czas przygotowania czy prędkość wybrać. Możemy w ten sposób łatwo i szybko przygotować codzienne posiłki.

Na zaawansowanych użytkowników czeka z kolei manualny tryb pracy, dzięki któremu mogą oni tworzyć swoje własne przepisy. Tryb pozwala na przygotowanie ulubionych dań z indywidualnym ustawieniem temperatury, czasu i prędkości działania akcesoriów. Tu nie ma żadnych ograniczeń, każdy może gotować według własnych upodobań i smaku.

Tefal Cuisine Companion to nowoczesny sprzęt wysokiej jakości. Robot jest niezwykle wytrzymały. Jego nowoczesny design, wykończenie w kolorze Silver Premium, misa ze stali nierdzewnej oraz elegancki panel kontrolny sprawiają, że będzie idealnym dodatkiem do każdej kuchni.

Urządzenie wyposażone jest w intuicyjny i łatwy w obsłudze panel kontrolny, za pomocą którego uruchamia się je i wyłącza, wybiera program automatyczny lub tryb manualny (prędkość, temperaturę oraz czas pracy, funkcje turbo oraz pulse).

Przygotowując potrawy możemy wybierać spośród 12 prędkości. Najniższe prędkości zapewnią nam delikatne mieszanie składników w trakcie gotowania, z kolei najwyższe są idealne do ubijania czy rozdrabniania. Robot umożliwia pracę w trybie Turbo, który pozwala uzyskać od razu maksymalną prędkość (jest to niezwykle przydatne np. podczas siekania ziół), jak również w trybie Pulse, gdzie ostrza pracują w cyklach po kilka sekund. Funkcja ta sprawdzi się idealnie podczas rozdrabniania orzechów oraz kruszenia lodu.

Tefal Cuisine Companion pracuje w szerokim zakresie temperatur. Robot zarówno wyrobi i lekko podgrzeje składniki na ciasto, by idealnie wyrosło w temperaturze 30°C, jak również podsmaży potrawę w temperaturze 130°C. Temperatura może być regulowana co 5°C.

Robot wyposażony jest w nóż tnący, nóż do wyrabiania ciasta/kruszenia lodu, przystawkę do ubijania, mieszadło oraz koszyk do gotowania na parze. Dzięki pojemnej misie ze stali nierdzewnej o pojemności użytkowej 2,5L możemy przygotować 6 porcji każdego dania dla całej rodziny. Całkowita pojemność misy to 4,5L.

Tefal Cuisine Companion jest bardzo łatwy w użyciu, a jego obsługa niezwykle wygodna. Użytkowanie urządzenia ułatwia misa z wygodnymi uchwytami, przezroczysta pokrywa, którą łatwo się zakłada i zdejmuje, a dzięki której można w każdej chwili skontrolować proces gotowania, opatentowany, regulowany wylot pary, widoczny panel kontrolny zabezpieczony przed chlapaniem oraz czytelne ikonki programów. Bezpieczne uchwyty misy zapewniają łatwe przenoszenie, a wbudowany system bezpieczeństwa zapobiega uruchomieniu urządzenia bez założonej pokrywy. Dzięki tym wszystkim innowacjom urządzenie jest niezwykle wygodne w użytkowaniu, co więcej, wszystkie wyjmowane elementy można myć w zmywarce.

Do każdego urządzenia dołączona jest książka z przepisami “1 milion inspiracji”, w której użytkownicy znajdą przepisy na przygotowanie 100 przystawek, 100 dań głównych oraz 100 deserów, które można dowolnie łączyć ze sobą na milion sposobów w kompletne menu.

Ambasadorem Tefal Cuisine Companion w Polsce został Grzegorz Łapanowski. Stworzył on m.in. 30 swoich autorskich przepisów, które zostały opublikowane w polskiej edycji książki „1 milion inspiracji”.

Tefal Cuisine Companion

Cena: ok. 3699 zł

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony