Niezwykły kulinarny kalendarz Lavazza 2014

Nie modele, znani sportowcy, czy aktorzy, a najlepsi szefowie kuchni stali się główną inspiracją fotograficzno-tematyczną nowego kalendarza Lavazza 2014. Od trzech lat autoryzowanym dystrybutorem włoskiego producenta kawy w Polsce, jest Mokate.

Lavazza postanowiła wyróżnić siedmiu najlepszych szefów kuchni w niezwykły sposób. Stworzyła swój kolejny kalendarz zilustrowany doskonałymi fotografiami. Każda z nich przedstawia innego topowego kucharza, wśród których znalazło się czterech włoskich mistrzów – Massimo Bottura, Carlo Cracco, Davide Oldani i Antonino Cannavacciuolo. Miejsce na okładce przypadło zaś szefowi kuchni w posiadającej trzy gwiazdki Przewodnika Michelin restauracji elBulli w Katalonii – Hiszpanowi Ferranowi Adria. Mimo, że scenerie są różne, każdą fotografię łączy obecność filiżanki z kawą Lavazza. Kucharze przedstawieni są zarówno w kuchniach, jak i w plenerze. Obok zdjęć znajdują się odręcznie napisane przepisy na wykwintną, a zarazem ulubioną potrawę każdego z szefów kuchni.

lavazza

Fotografia od lat jest jedną z moich największych pasji, dlatego na kalendarze Lavazzy zawsze czekam z wielkim zainteresowaniem. Publikowane w nich zdjęcia, to prawdziwe dzieła sztuki, a zarazem doskonałe źródło inspiracji. Nie inaczej jest w 2014 roku. Fotografie, kompozycja oraz pomysł na kalendarz idealnie podkreślają wyjątkowy i prestiżowy charakter tej włoskiej kawy – mówi Sylwia Mokrysz z zarządu Mokate.

Pierwszy kalendarz Lavazzy ujrzał światło dzienne ponad 20 lat temu. Był to początek pasjonującej podróży, w którą wspólnie ruszyła fotografia i kawa Lavazza. Kolejne kalendarze szybko sprawiły, że właśnie ta forma przekazu stała się jedną z najważniejszych w komunikacji międzynarodowej dla włoskiego producenta kawy. Kolejne wyjątkowe sesje zdjęciowe były dziełem najlepszych fotografów na świecie. W 2014 roku był nim Niemiec Martin Schoeller – urodzony w 1968 roku w Monachium. Jak sam mówi, ogromny wpływ na jego dzieła miał m.in. August Sander, znany przede wszystkim jako autor portretów Niemców z różnych warstw społecznych, a także cenieni na całym świecie Bernd i Hilla Becher.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony