Wino – pasja, zawód, inwestycja

304 375 dolarów – za taką rekordową kwotę sprzedano w 2010 pochodzącą z Bordeaux butelkę wina Cheval datowaną na 1947 rok. Zakupu dokonał anonimowy kolekcjoner, a sprzedającym była osoba, która znalazła butlę trunku w piwnicy. Na winie można zarobić na wiele sposobów. Stara piwnica oraz trochę szczęścia to jeden z nich. Jakie są inne?

winnym_szlakiemWino to inwestycja

Jedną z najpopularniejszych opcji jest inwestowanie w wino. Rozwiązanie to ma ogromny potencjał dochodowy. Jest bowiem podobnym dobrem w zakresie lokowania kapitału, jak złoto, akcje czy nawet ziemia. Dużą zaletą przemawiającą na korzyść trunku jest powszechna opinia, że z biegiem lat, jego smak zyskuje na jakości, a co za tym idzie, również i na wartości. Kluczowym aspektem jest zatem odpowiednie dobranie gatunków i rodzajów wina, w których umieści się kapitał.

Cała operacja wymaga jednak cierpliwości oraz wiedzy. W zależności od rocznika trunku, który ma być obiektem inwestycji, należy dobrze orientować się m.in. w tym, jakie warunki atmosferyczne panowały w okresie, kiedy wino było uprawiane czy też z jakimi opiniami ekspertów spotkały się poprzednie jego roczniki. To właśnie te czynniki najczęściej świadczą o jego potencjale inwestycyjnym i mają bezpośrednie przełożenie na przyszłe zyski. Należy pamiętać, że nie ma inwestycji kompletnie pozbawionych ryzyka.

Wino – zawód

Inną możliwością jest związanie swojego życia zawodowego z winem i rozpoczęcie kariery degustatora trunku, sommeliera. Sama koncepcja może wydawać się rewelacyjna, bo przekłada się chociażby na odpowiedni zarobek. Wbrew pozorom jest to jednak bardzo wymagający zawód. Przede wszystkim należy dysponować niezwykle wrażliwymi kubkami smakowymi, które są w stanie wychwycić ogrom niuansów smaku trunku.

Wino – przede wszystkim pasja

Wino jest uwielbiane niemal na całym świecie. Dla miłośników trunku liczy się przede wszystkim bogaty smak, tradycja oraz specyficzna kultura picia. Dla wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki ceremonii serwowania wina, Empik przygotował kolekcję „Winnym szlakiem”. Znajdziemy w niej szeroką gamę akcesoriów, które są nieodłącznym elementem tego rytuału oraz degustacji win, a wśród nich: pozwalające łatwo usunąć zabezpieczenie korka obcinacze do folii, wysokiej jakości otwieracze i korkociągi, a także korki próżniowe, pozwalające zachować smak otwartych win na dłużej oraz estetyczne coolery.

W kolekcji „Winnym szlakiem” znalazły się także: cyfrowe termometry do wina, różnorodne nalewaki, wysokiej jakości grawerowane kieliszki oraz – jako uzupełnienie – eleganckie zestawy noży do serów.

Dla koneserów wina Empik przygotował również czteroczęściowe zestawy kipera składające się z: korkociągu, kołnierza, termometru oraz korka, a także niezbędniki profesjonalnego sommeliera, w których znajdziemy stojak na 6 butelek, korek próżniowy, klasyczny korkociąg i obcinak do folii.

Kolekcja jest dostępna we wszystkich salonach Empik i na Empik.com.

Tags:
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony