Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium

Skóra dłoni jest codziennie narażona na kontakt z czynnikami uszkadzającymi jej barierę ochronną takimi jak woda, detergenty, alergeny i substancje drażniące. Wybór odpowiednich środków do mycia jest niezwykle ważny w przypadku skóry wrażliwej, przesuszonej, skłonnej do podrażnień i atopowej. Nowy preparat Emolium – Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni zawiera formułę dobraną do potrzeb skóry szczególnie wymagającej, dzięki temu skutecznie ją myje, hamuje rozwój bakterii, nie podrażnia i nie narusza bariery hydrolipidowej. Zawarte w preparacie substancje natłuszczające odbudowują barierę ochronną skóry, zapobiegając podrażnieniom. Pianka nawilża i wiąże wodę w skórze. Nie zawiera mydła. Preparat otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Nowy preparat Emolium – Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni zawiera formułę dobraną do potrzeb skóry szczególnie wymagającej, dzięki temu skutecznie ją myje, hamuje rozwój bakterii, nie podrażnia i nie narusza bariery hydrolipidowej. Zawarte w preparacie substancje natłuszczające odbudowują barierę ochronną skóry, zapobiegając podrażnieniom. Pianka nawilża i wiąże wodę w skórze. Nie zawiera mydła. Preparat otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.emolium hypoalergiczna pianka do myciaSkóra dłoni swoją budową znacząco różni się od skóry reszty ciała, ponieważ nie posiada gruczołów łojowych, a jednocześnie znajduje się w niej wiele gruczołów potowych, co powoduje zwiększoną utratę wody z naskórka i przesuszanie. Dodatkowo, warstwa tkanki podskórnej jest minimalna, co zmniejsza elastyczność skóry dłoni. Jest też narażona na bardzo częsty kontakt z wodą i detergentami, które uszkadzają jej barierę ochronną w postaci płaszcza hydrolipidowego, co prowadzi do przesuszania i podrażnień.

Skórę dłoni dotyka również jedno z najczęstszych schorzeń dermatologicznych – egzema rąk, zwana również wypryskiem. Szacuje się, że cierpi na nią ok. 10% populacji ogólnej[i]. Jest to stan zapalny skóry wywoływany różnymi czynnikami m.in. wypryskiem i podrażnieniami (35%), wypryskiem atopowym (19%) alergicznym wypryskiem kontaktowych (22%)[ii]. Egzema stanowi ponad 90% przypadków dermatoz zawodowych i w wielu krajach zalicza się do najczęstszych chorób zawodowych[iii]. Objawy jej towarzyszące to silne podrażnienie i zaczerwienienie skóry, pęcherzyki, łuszczenie się skóry, a często także uporczywy świąd. W pielęgnacji dłoni z egzemą konieczna jest stosowanie łagodnych preparatów myjących niezawierających mydeł.

Szczególnej pielęgnacji wymaga również wrażliwa i delikatna skóra dłoni u dzieci. Maluchy poznają świat przez dotyk, dlatego codzienne mycie rąk jest podstawową zasadą właściwej higieny najmłodszych. Skóra dzieci różni się od skóry dorosłych. Jest cieńsza i mniej sprężysta, dlatego skłonna do podrażnień i nadmiernej suchości, która jest najczęstszym problemem u dzieci.

W odpowiedzi na potrzeby pielęgnacyjne dłoni dzieci i dorosłych ze skórą wrażliwą, suchą, podrażnioną, skłonną do atopii oraz z egzemą powstała Hypoalergiczna pinka do mycia dłoni Emolium.

Preparat skutecznie i delikatnie oczyszcza skórę rąk, zmiękcza ją i wygładza:

  • nie narusza naturalnej bariery hydrolipidowej,

  • sprzyja szybkiej regeneracji zniszczonej skóry,

  • działa hamująco na rozwój bakterii.

Pojemność: 165 ml

Cena: 28 zł.

Producent: Nepentes SA.

Emolium jest dostępne wyłącznie w aptekach, bez recepty

Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium działa wielopłaszczyznowo:

  • intensywnie nawilża i wzmacnia barierę hydrolipidową,

  • łagodzi podrażnienia i uelastycznia naskórek dzięki zawartości m.in. oleju macadamia, masła shea, pantenolu i allantoiny,

  • hamuje rozwój bakterii dzięki innowacyjnemu składnikowi Cobiostab 400.

Skuteczność preparatu została potwierdzona w badaniach realizowanych przez niezależne laboratorium badawcze.

Produkt ma nowatorską formułę pianki. Jeden preparat wystarcza na 220 aplikacji.

Zastosowanie: Codzienna higiena dłoni, szczególnie ze skóra atopową, suchą, wrażliwą, szorstką i narażoną na częsty kontakt z wodą.

Sposób użycia: Niewielką ilość preparatu nanieść na dłonie, delikatnie rozprowadzić i spienić na skórze. Dokładnie spłukać piankę wodą, Osuszyć dłonie ręcznikiem.


[i] Adamski Z. i Kaszuba A. Dermatologia dla kosmetologów. WNUMP 2008;

[ii] Perry A. D. & Trafeli J.P. Hand dermatitis: review of etiology, diagnosis and treatment. J. Am Board Fam Med 2009: 22(3):325-30;

[iii] Adamski Z. jw.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony