Afrin na zdrowie!
Wpisany przez Melania Wojas   

Afrin PureSea Higiena Nosa, Afrin PureSea Udrażnianie Nosa, Afrin PureSea Baby. Nos pełni w organizmie bardzo ważne funkcje. Choć każdy wie, że dzięki niemu oddychamy i możemy czuć zapachy, to nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nos chroni nas przed chorobami. Codzienne oczyszczanie jamy nosowej powinno stać się naszym nawykiem, tak samo jak mycie zębów. Wodnista wydzielina z nosa, swędzenie i podrażnienie błony śluzowej czy uczucie blokady w nosie, a także bóle głowy są tak częste, że uznawane są już za chorobę cywilizacyjną. Przyczyną takiej sytuacji są w dużej mierze zanieczyszczenia środowiska. Do atmosfery emitowane są niezliczone ilości pyłów, dymu, spalin samochodowych i gazów takich jak: tlenki siarki, azotu czy chlor. Na problemy skarżą się również osoby, pracujące w nowoczesnych klimatyzowanych pomieszczeniach. Już ponad 40 lat temu do problemów cywilizacyjnych dopisano tak zwany „sick building syndrom”, czyli zespół objawów związanych z pracą w pomieszczeniach z zamkniętymi na stałe oknami i sztucznym systemem wentylacji. Co w takim razie robić, by chronić nasze zdrowie? Choć wyda się to dziwne, kluczem do sukcesu może okazać się higiena jamy nosowej. Pamiętajmy, że to właśnie nos jest filtrem, który chroni nas przed zanieczyszczeniami.

Powierzchnia błony śluzowej nosa pokryta jest lepkim śluzem, na którym osadzają się drobnoustroje. Śluz ten w 95% składa się z wody. Pod wpływem czynników zewnętrznych – śluzówka wysusza się i upośledza ruch rzęsek,  które, gdy działają prawidłowo usuwają zanieczyszczenia i bakterie. Jeszcze zanim pojawią się jakiekolwiek objawy chorobowe, powinniśmy oczyszczać i nawilżać błonę śluzową, by ułatwić nosowi jego rolę ochronną.

afrinNajprostszym i najskuteczniejszym sposobem przywrócenia równowagi błony śluzowej jest płukanie nosa wodą morską. Odpowiednie nawilżenie i oczyszczenie jamy nosowej z bakterii, kurzu i pyłków może zapobiec infekcjom i nieżytom. Woda morska to preparat naturalny i bezpieczny, który możemy stosować do codziennej pielęgnacji nosa. Jednym z rekomendowanych produktów jest sterylizowany roztwór wody morskiej, bogaty w mikroelementy Afrin PureSea Higiena Nosa.

afrin

A co w przypadku, gdy na zapobieganie nieżytom  jest już za późno, a na zapchany nos potrzebujemy czegoś, co nie tylko oczyści drogi oddechowe, ale również je udrożni? Okazuje się, że roztwór wody morskiej  przynosi ulgę również przy zatkanym nosie: udrożnia go ułatwiając oddychanie, oczyszcza z wydzielin, alergenów, wirusów i bakterii jednocześnie chroniąc przed przeziębieniem oraz alergenami. W przypadku siennego kataru oczyszczanie i wypłukanie z nosa uczulających substancji zmniejsza objawy choroby.  Systematyczne płukanie jamy nosa umożliwia usunięcie gęstej, śluzowo-ropnej wydzieliny, przez co poprawia się drożność nosa i oddychanie staje się łatwiejsze. Preparatem przeznaczonym do udrożniania i oczyszczania nosa jest woda morska Afrin PureSea Udrażnianie Nosa. Od kropli na katar różni się tym, że jest produktem naturalnym i całkowicie bezpiecznym. O ile leki można stosować wyłącznie przez określony okres czasu, o tyle wodę morską możemy stosować nawet do 6 razy dziennie przez dowolnie długi czas, bo nie zawiera środków konserwujących ani dodatków chemicznych. Mamy też dobrą wiadomość dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, które dopadł nieżyt nosa – woda morska jest dla nich całkowicie bezpieczna.

afrinOczyszczanie nosa i nawilżanie błony śluzowej jest bardzo ważne również u niemowląt i  dzieci. Jest to zadanie dość trudne, bowiem maluchy nie potrafią samodzielnie wydmuchać nosa. Niedrożny nosek przeszkadza maluchowi podczas snu, jedzenia i zabawy, przez co dziecko staje się marudne i płaczliwe.  W przypadku dzieci świetnie sprawdza się woda morska Afrin PureSea Baby w odmierzonych dawkach. Jest ona przeznaczona dla dzieci już od drugiego tygodnia życia. Dzięki wygodnemu aplikatorowi, który rozpyla delikatną mgiełkę – aplikacja  jest komfortowa i ledwie odczuwalna.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony