Szampon Alpecin Tuning – mniej chemiczny sposób na przyciemnienie włosów dla mężczyzn

Szampon Alpecin Tuning  to najnowszy na polskim rynku produkt  niemieckiej firmy Dr. Wolff,  który  łączy w sobie moc szamponu kofeinowego zapobiegającego wypadaniu włosów z działaniem przyciemniającym ich kolor i  chroni je przed pojawieniem się siwizny.

alpecin tuning shampooDlaczego tak wielu mężczyzn ma problem z akceptacja siwych włosów?

Dla wielu mężczyzn pierwsze zauważone siwe włosy są widoczną oznaką starzenia się. Każdy mężczyzna chciałby zachować młody, zdrowy i męski wygląd, zwłaszcza w oczach swojej partnerki.  Siwiejące włosy są więc dla wielu mężczyzn problemem, którego nie można lekceważyć. Przyczyny siwienia nie są do końca znane. Wiadomo jednak, że wraz z wiekiem cebulki włosów tracą zdolność do tworzenia pigmentu - melaniny i włos niefarbowany początkowo siwieje, aż staje się biały.

Szampon Alpecin Tuning to rozwiązanie męskich problemów, pozwalające utrzymać naturalny kolor włosów.

Alpecin Tuning nie ma nic wspólnego z farbowaniem włosów!

Farbowanie włosów to proces czysto chemiczny, podczas którego otwierają się łuski włosa, a barwniki wnikają w jego strukturę. Szampon Alpecin Tuning jest inny – jego działanie oparte jest bowiem na czysto fizycznym procesie. Wzmacnia on ciemny odcień włosów dzięki naturalnym pigmentom zawartym w szamponie, które przyciemniają pierwsze siwe włosy. Dzięki temu Alpecin Tuning przeciwdziała pierwszym widocznym oznakom starzenia się.

Jak używać szamponu  Alpecin Tuning ?

Mycie włosów szamponem Alpecin Tuning zapewnia duża dawkę kompleksu pigmentów aż po korzenie włosa. Wraz z każdym myciem włosów efekt stopniowo się wzmacnia.  Szampon Alpecin Tunig zawiera aktywną formułę na bazie wyciągu z kofeiny, ciemnego pigmentu, cynku i niacyny.

Badania włoskich i niemieckich dermatologów wykazały, że szampon Alpecin Tuning oprócz utrwalania naturalnie ciemnego koloru włosów, również znacznie spowalnia ich wypadanie.  Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy przed spłukaniem włosów pozostawi się na głowie powstałą pianę na około 2-5 minut. Czas ten pozwala na wniknięcie aktywnego ciemnego pigmentu oraz aktywnych składników kofeiny do mieszków włosowych, a także na ich dotarcie do każdego pasma włosów.

Włosy stają się wtedy ciemniejsze, bardziej zdrowe, błyszczące i mniej podatne na wypadanie.

Efekt „tuningu" będzie najlepiej widoczny przy systematycznym i konsekwentnym stosowaniu szamponu.

***

Alpecin jest najważniejszą marką firmy Dr. Wolff Group, niemieckiej rodzinnej firmy farmaceutyczno-kosmetycznej, która działa w ponad 40 krajach świata. Nazwa marki Alpecin pochodzi od łacińskiego słowa alopecia (łysienie).

Na początku lat 2000-ych, Alpecin wprowadził swój pierwszy produkt z zawartością kofeiny - Alpecin Liquid. Jest to płyn do włosów zawierający kofeinę. Badania naukowe udowodniły, że kofeina skutecznie przeciwdziała łysieniu dziedzicznemu. Kilka lat później na niemiecki rynek detaliczny wprowadzono szampon kofeinowy Alpecin oraz szampon Alpecin o podwójnym działaniu. Wprowadzanie od 2011 roku nowych produktów z zawartością kofeiny stanowi potwierdzenie innowacyjnego charakteru marki.

Alpecin jest numerem 1 na niemieckim rynku męskich szamponów przeciwko łysieniu i zalicza się do najlepiej rozpoznawanych niemieckich marek konsumenckich. Jest liderem na rynku w kategorii produktów przeciwdziałających łysieniu (szamponów i toników) nie tylko w Niemczech i Austrii, ale też od 2011 r. w  Wielkiej Brytanii i od 2014 r. w Hongkongu. W 2015 roku marka Alpecin została wprowadzona do Polski. Do dzisiaj grupa Dr. Wolff Group sprzedała już na całym świecie ponad 100 milionów produktów do pielęgnacji włosów zawierających kofeinę.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony