Jak wygląda poranek współczesnego mężczyzny w Polsce?

Polscy mężczyźni, jako najczęstszy powód codziennego usuwania zarostu wskazują chęć osiągnięcia atrakcyjniejszego wyglądu i lepszego samopoczucia. To jednak właśnie z golenia rezygnują oni w pierwszej kolejności, gdy czas ich goni. Jak wygląda poranek współczesnego, zabieganego mężczyzny i czy istnieje sposób na szybsze i dokładniejsze golenie? Odpowiedzi na te pytania dostarczają nam wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie marki Braun.

braun_series_3Kiedy mężczyzna spieszy się najczęściej?

Jak pokazują badania mężczyźni najczęściej śpieszą się rano, przed wyjściem do pracy. Aż 57% badanych mężczyzn wskazuje, iż to właśnie ten moment jest czasem największego pośpiechu. Mężczyźni spieszą się także, gdy wychodzą na spotkanie ze znajomymi (14% badanych) lub na spotkanie z partnerską (10% mężczyzn). Tylko 7% mężczyzn śpieszy się w drodze na zakupy lub na trening.

Z czego rezygnuje w porannym pędzie?

Co interesujące, mężczyźni śpieszący się do pracy najczęściej rezygnują z golenia zarostu – aż 39% wskazało brodę, jako pierwszą ofiarę porannego wyścigu. Niewiele mniej osób obyłoby się za to bez śniadania (34% badanych panów). Mniej, bo tylko 14% i 13% mężczyzn zrezygnowałoby odpowiednio z takich czynności jak wyprasowanie koszuli czy ułożenie fryzury.

Golenie zarostu w pośpiechu

Z badania opracowanego przez markę Braun wynika, że polscy mężczyźni chcieliby golić się szybciej – ponad połowa ankietowanych podziela tę opinię. Więcej, bo aż 62% respondentów twierdzi, że możliwość szybszego golenia rano pozytywnie wpłynęłaby na resztę dnia. Łukasz Kata z Millward Brown komentuje: „Dość często mówi się o szybkim tempie życia Polaków i wynikającym z tego brakiem czasu na podstawowe obowiązki. Pośpiech w kontekście dużych miast oraz pokolenia młodych ludzi na dorobku stał się wręcz swoistym elementem stylu życia. Ponieważ 52% z naszych badanych wskazało, że golenie zajmuje im za dużo czasu, jest to naturalne, że w awaryjnej sytuacji rezygnują właśnie z tej czynności. Mimo wszystko, sami mężczyźni preferują nadal gładką skórę lub krótki, zadbany zarost. Zmienia się tylko preferencja dotycząca przebiegu golenia – chcemy golić się po prostu szybciej”

Czy szybsze golenie jest możliwe?

Po analizie wyników badania widać, że wśród osób, które chciałyby skrócić czas golenia dominują użytkownicy tradycyjnych maszynek. Bardziej zadowoleni z czasu golenia są mężczyźni usuwający zarost golarkami elektrycznymi. Golarką dedykowaną przyśpieszeniu porannej rutyny jest golarka Braun Series 3 z technologią MicroComb, czyli innowacyjnym systemem tnącym, którego zadaniem jest skrócenie czasu golenia. Odpowiedzi udzielane przez ankietowanych pokazują, że odpowiada ona również na potrzeby polskich mężczyzn zapewniającym im szybsze i dokładniejsze golenie.

Powody, dla których golą się mężczyźni

Badania przeprowadzone przez Millward Brown wykazały, że mężczyźni golą się głównie z powodów estetycznych. 61% ankietowanych uważa, że czuje się atrakcyjniej i wygląda lepiej bez zarostu. Zdanie żon i partnerek wpływa natomiast na opinię 21% mężczyzn. Praca nie stanowi już motywatora do golenia zarostu, prawdopodobnie za sprawą zmieniających się trendów dotyczących męskiej brody. Ze względów zawodowych goli się tylko 14% badanych. Poranne golenie jest dla większości mężczyzn naturalną, codzienną czynnością (64%), rzadziej odbierają golenie jako obowiązek (26%).

Styl i zwyczaje golenia Polaków

Polscy mężczyźni najchętniej golą się na gładko – w ciągu miesiąca poprzedzającego badanie ten styl preferowało aż 44% badanych mężczyzn. 37% mężczyzn wybierało trzydniowy zarost,  10% brodę,  a tylko 1% wąsy. Większość z nich zaczęła się regularnie golić pomiędzy 15 a 18 rokiem życia.

Badanie „Jak golą się Polacy?” zostało zrealizowane na zlecenie marki Braun, producenta golarki Braun Series 3 z technologią MicroComb, która skraca czas golenia. Badanie zostało zrealizowane na przełomie października i listopada 2015 roku metodą wywiadów telefonicznych na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie mężczyzn N=500.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony