Medycyna estetyczna nie tylko dla Pań

Medycyna estetyczna jeszcze do niedawna była uznawana za domenę płci pięknej. Jednak, mimo powiedzenia, że mężczyźni są jak wino… panowie coraz chętniej korzystają z usług specjalistów od piękna. Jakie zabiegi są wśród nich najpopularniejsze – zdradza dr Krzysztof Jakubowski z kliniki ESTELL.

klinika_estell„We współczesnym świecie o sukcesie decyduje odpowiedni wizerunek, którego istotną częścią jest wygląd. Dotyczy to także mężczyzn i jest to jeden z powodów, dla których szukają recepty na swoje problemy w klinikach medycyny estetycznej” – mówi dr Krzysztof Jakubowski z kliniki ESTELL. Medycyna estetyczna, wbrew panującemu jeszcze przekonaniu, ma wiele do zaoferowania panom. W klinice mogą znaleźć rozwiązanie na różne problemy – od cery trądzikowej po nadpotliwość.

 

Problematyczny trądzik

Nie każdy mężczyzna może pochwalić się piękną cerą. Problemy z okresu młodzieńczego nierzadko pozostawiają po sobie ślad pod postacią małych blizn. „Blizny potrądzikowe są powszechnym problemem, jednak istnieje wiele sposobów na ich trwałe usunięcie” – komentuje dr Krzysztof Jakubowski.

Najbardziej polecane terapie to:

  • terapia laserem frakcyjnym EMERGE – odżywia i wygładza skórę twarzy dzięki zastąpieniu komórek starych zregenerowanymi; efekt jest widoczny po 7-14 dniach;
  • terapia laserem frakcyjnym CO2 – polega na pobudzeniu zdrowej tkanki do wzmożonej regeneracji; w efekcie skóra staje się gładka, jędrna i elastyczna, a blizny wyraźnie ulegają spłyceniu; najlepsze efekty są widoczne po około 6-8 tygodniach.

Na kłopoty z włosami

Panowie często zgłaszają się do kliniki w związku z nadmiernym owłosieniem, przede wszystkim pleców. Rozwijająca się technologia pozwala teraz w szybki i małoinwazyjny sposób pozbyć się tego problemu. „Do zabiegu epilacji, czyli trwałego usunięcia owłosienia, wykorzystuje się specjalistyczny laser (Vectus), którego głowice są dobierane odpowiednio do powierzchni ciała. Skóra jest schładzana przed, w trakcie i po zabiegu, co znacznie minimalizuje odczuwalność bólu. Im włos ciemniejszy, a skóra jaśniejsza, tym lepiej. Włosy w takim wypadku usuwa się bardzo szybko, tzn. po 4-6 zabiegach” – tłumaczy specjalista z kliniki medycyny estetycznej ESTELL.

Jednak najczęstszym problemem mężczyzn jest łysienie. Przyczyną może być np. łysienie androgenowe. Jednym z jego pierwszych symptomów są zakola oraz przerzedzenie włosów na szczycie głowy. „Źródłem utraty włosów jest zazwyczaj wysoki poziom testosteronu oraz nadmierna aktywność układu odpornościowego” – tłumaczy dr Jakubowski. Medycyna estetyczna oferuje małoinwazyjne metody, które wspomagają leczenie tej dolegliwości. Najskuteczniejszym zabiegiem jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Poleca się go przede wszystkim osobom, które cierpią na łysienie androgenowe albo telogenowe. Polega na wstrzyknięciu indywidualnie dobranych preparatów. Zabieg pobudza mikrokrążenie skóry głowy oraz stymuluje wzrost włosów.

W walce ze zmarszczkami

Zmarszczki spędzają sen z powiek również mężczyznom. „W przypadku zmarszczek potrzebne jest dotarcie w głąb skóry, by możliwe było, m.in. przyśpieszenie procesu regeneracji komórek. Efektu tego nie osiągnie się za pomocą kremu, gdyż działa on na powierzchni naskórka. Jest pomocny, ale tylko w przypadku pierwszych oznak starzenia się skóry” – tłumaczy dr Krzysztof Jakubowski z kliniki ESTELL. Dla panów, którzy naprawdę chcą pozbyć się widocznych zmarszczek, medycyna estetyczna przygotowała szereg zabiegów. Jedną z najpopularniejszych metod jest ostrzykiwanie twarzy kwasem hialuronowym. Zabieg przywraca naturalne napięcie skóry, dzięki czemu zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne. Efekt jest natychmiastowy, widoczny już po pierwszej wizycie, a utrzymuje się do 12 miesięcy. Poleca się także botox, który aplikuje się w określone punkty na twarzy. Jest to bezpieczny i małoinwazyjny zabieg, dzięki któremu skóra jest wygładzona, a rezultat utrzymuje się do 8 miesięcy.

Nadpotliwość – niezręczny problem

Zbytnie pocenie się jest zmorą, z którą zmaga się wielu panów. Powoduje znaczny dyskomfort w życiu zawodowym i prywatnym. Stosowanie specjalnych dezodorantów i preparatów dostępnych w aptece, nie zawsze pomaga rozwiązać ten problem. „Skuteczną terapią jest wstrzyknięcie botuliny we wcześniej wybrane miejsca. Zabieg efektywnie wspiera leczenie nadpotliwości” – mówi specjalista medycyny estetycznej Rezultat utrzymuje się do 12 miesięcy – i znów można czuć się pewnie oraz w 100% męsko.

Wszystkie powyżej opisanie zabiegi wykonywane są w klinice medycyny estetycznej ESTELL. Planując skorzystanie z oferty medycyny estetycznej, należy pamiętać o konsultacji medycznej. Jest ona niezbędna, ponieważ tylko lekarz może odpowiednio dobrać zabiegi dla pacjentki/pacjenta i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

 

 

Więcej informacji na stronie www.estell.pl.
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony