Biofficina Toscana Naturalnie dla mężczyzn

Czy mężczyzna powinien dbać o swoją cerę? Naturalnie! Z płynącej winem i oliwą Toskanii pochodzi nowa marka naturalnych: organicznych, biodynamicznych i wegańskich kosmetyków Biofficina Toscana, tworzonych w zgodzie z zasadą „0 km” - wyłącznie z lokalnych składników. Od listopada można je kupić w Polsce.

W linii stworzonej z myślą o specyficznych potrzebach męskiej skóry są:

zel do goleniaŻel do golenia
Łagodny żel do golenia na bazie wyciągów z malwy i pokrzywy. Lekko się pieni, pozwalając ostrzu maszynki delikatnie przesuwać się po skórze, i w ten sposób zapobiega zaczerwienieniom i podrażnieniom. Delikatny, korzenny, męski zapach zawdzięcza naturalnym olejkom eterycznym.
Składniki aktywne: organiczne ekstrakty z malwy i pokrzywy.

antyoksydacyjny_krem_po_goleniuAntyoksydacyjny krem po goleniu
Stworzony z myślą o skórze mężczyzn, bez dodatku alkoholu. Dzięki zawartości wyciągów z malwy i pokrzywy doskonale łagodzi podrażnienia. Połączenie substancji czynnych: Uviox® i Oleox® z oliwą z oliwek i wyciągiem z ostu mlecznego działa antyoksydacyjnie i zapobiega starzeniu się skóry. Składniki aktywne: organiczne wyciągi z ostropestu plamistego, malwy, pokrzywy, Uviox®, Oleox®, organiczna oliwa z oliwek, witamina E.

Wszystkie składniki kosmetyków pochodzą z lokalnych upraw organicznych i biodynamicznych (tzn. takich, gdzie poza regułami rolnictwa ekologicznego uwzględnia się także np. fazy księżyca), a zastosowanie zasady „0 km” pozwala ograniczyć emisję dwutlenku węgla w procesie produkcji. Aby zmniejszyć ilość odpadów powstających po zużyciu kosmetyku, nie mają pudełek ani etykiet, a jedynie nadruki na nadających się do recyklingu opakowaniach.

Podobnie jak pozostałe produkty Biofficina Toscana kosmetyki dla mężczyzn nie zawierają glikolu polietylenowego (PEG), stosowanego jako rozpuszczalnik, emulgator i środek zwiększający lepkość, parabenów przedłużających trwałość, pochodnych ropy naftowej, syntetycznych detergentów, silikonów, sztucznych barwników czy aromatów. Nie ma w nich również składników pochodzenia zwierzęcego.

Kosmetyki posiadają Certyfikat ICEA - włoskiego Instytutu Certyfikacji Etycznej i Środowiskowej, producent wspiera także inicjatywę ICEA - LAV - stop testom na zwierzętach.

www.biofficinatoscana.com

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony