Doctor Brew rozpoczął kampanię crowdfundingową

„Poproszę browar” nabiera nowego znaczenia. Doctor Brew, właściciel marki znanej miłośnikom piw rzemieślniczych, chce kupić Browar Lwówek od Grupy Browary Regionalne Jakubiak Marka Jakubiaka. Na platformie Crowdway.pl ruszyła właśnie (19.11) zbiórka crowdfundingowa skierowana do tych, którzy chcą wesprzeć działania Doctor Brew i stać się udziałowcami firmy. Cel akcji to 2 mln zł.

doctorbrewDoctor Brew ma w ofercie stałej ponad 10 piw kraftowych, tym Ale, IPA, pils i lager. Do tej pory wyprodukował przeszło 100 różnych piw i sprzedał około 3,4 mln butelek. W 2014 roku użytkownicy serwisu RateBeer.com przyznali Doctor Brew 2. miejsce na świecie w kategorii nowo powstałych producentów piwa.

Przez 5 lat firma warzyła piwa w zewnętrznych browarach kontraktowych, ale od listopada tego roku wydzierżawiła legendarny Browar Lwówek. – „Dzięki dzierżawie, do Browaru Lwówek przenosimy całą produkcję piw Doctor Brew. Będziemy mieć większe moce i kontrolę nad jakością warzonych piw. To pierwszy krok w kierunku własnego browaru. Krok drugi to zakup zakładu” – powiedział Łukasz Lis, prezes zarządu Doctor Brew sp. z o.o.

Przez następne 2 lata Doctor Brew ma wyłączne prawo zakupu Browaru Lwówek. – „Transakcja pozwoli nam dążyć do pozycji lidera segmentu kraftowego i regionalnego piwa w Polsce. Dlatego zwracamy się do społeczności fanów Doctor Brew o wsparcie tej transakcji przez udział w zbiórce crowdfundingowej” – dodał prezes.

W celu zgromadzenia środków na pokrycie kosztów operacyjnych transakcji, Doctor Brew uruchomił kampanię crowdfundingową na platformie Crowdway.pl. Minimalna kwota inwestycji w ramach zbiórki to 2 000 zł.

W zamian za wpłaty spółka oferuje objęcie udziałów oraz pakiety benefitów, takich jak dostawa piw Doctor Brew, wejściówki na wydarzenia z udziałem marki i zniżki na organizację imprez w odrestaurowanym browarze w Lwówku Śląskim. Pakiety w zależności od kwoty inwestycji zostały podzielone na opcje: Małe Piwo, Duże Piwo, Pinta, Beczka i Cysterna. Zbiórka potrwa do 17 grudnia 2018 r.

Równolegle trwa oferta prywatna objęcia udziałów w Doctor Brew sp. z o.o. Łącznie ze zbiórką crowdfundingową chce pozyskać ok. 7 mln zł. Zebraną kwotę firma przeznaczy m.in. na przystosowanie Browaru Lwówek do wytwarzania piw kraftowych i zwiększenie produkcji w zakładzie z 2000 do 4000 hektolitrów miesięcznie. – „Zamierzamy rozwijać sprzedaż zarówno piw rzemieślniczych Doctor Brew, jak i regionalnych piw pod marką Lwówek” – powiedział Tomasz Czechowski, członek zarządu Doctor Brew sp. z o.o. odpowiedzialny za sprzedaż.

Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe, staje się coraz popularniejszą metodą zdobywania środków na rozmaite inicjatywy: społeczne, kulturalne, a także spełnianie marzeń. Swoją szansę w finansowaniu społecznościowym dostrzegli także przedsiębiorcy. Tak powstał crowdfunding udziałowy (equity crowdfunding), w którym grupa inwestorów, w zamian za wpłacone kwoty, obejmuje udziały w przedsiębiorstwie i prawo do przyszłych zysków.

Kampania crowdfundingowa Doctor Brew: www.crowdway.pl/doctorbrew/ lub akcja.doctorbrew.pl

Video o spółce Doctor Brew i jej planach: https://youtu.be/_Cb3ZghN5Qo

_______________________________

Crowdway to jedna z największych internetowych platform crowdfundingu inwestycyjnego (equity crowdfunding) w Polsce. Działa od 2015 r.  Na swoim koncie ma zakończone sukcesem wsparcie emisji w ramach społecznościowego pozyskiwania kapitału na rozwój projektów start-upowych i spółek szybkiego wzrostu. Dotychczas zrealizowała kampanie na łączną kwotę ponad 5,8 mln zł, a wraz z markami Bivrost i Lovely pobiła rekordy crowdfundingu udziałowego w Polsce. Przygotowuje się również do rozwoju projektów nieruchomościowych. Platforma należy do Crowd Ventures Sp. z o.o.

www.crowdway.pl

 

Doctor Brew sp. z o.o. jest jedną z wiodących firm wytwarzających piwa rzemieślnicze. W swoim portfolio ma w ofercie stałej ponad 10 piw kraftowych. Do tej pory firma wyprodukowała przeszło 100 różnych produktów i sprzedała około 3,4 mln butelek piwa pod marką własną oraz private label. Jej produkty są dostępne zarówno w sklepach specjalistycznych, jak i w sieciach Lidl, Auchan, Carrefour, Makro, Selgros, Kaufland i Intermarche. Prowadzi też patronacki lokal Doctor's Bar we Wrocławiu. W 2014 roku zdobyła 2. miejsce w kategorii nowo otwartych browarów na świecie przyznane przez użytkowników serwisu RateBeer.

 

www.doctorbrew.pl

 

Browar Lwówek został zakupiony w stanie upadłości przez Grupę Browary Regionalne Jakubiak. Zakład przeszedł gruntowne remonty, modernizację i wymianę urządzeń browarniczych, by w 2010 reaktywować produkcję i stać się na nowo piwną perłą woj. dolnośląskiego. Dziś pod marką Lwówek kryje się sześć lubianych przez konsumentów odmian piwa regionalnego.

www.browarlwowek.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony