Loża Dżentelmenów – Wszystko o dobrym smaku

Pasjonaci whisky, miłośnicy tego szlachetnego trunku, eksperci z ogromną wiedzą i z nosem do wyjątkowych beczek. Poznajcie Lożę Dżentelmenów – jedyny polski klub zajmujący się selekcją ekskluzywnych szkockich whisky.


singla malt
Każdy z nas ma swoją historię z whisky. Dla niektórych kończy się ona na podstawowych blendach, używanych do drinków – ciężkie szkło z rżniętego kryształu, cygaro, skórzany fotel i mamy obrazek jak z filmu. Dla innych, whisky to bogactwo aromatów, moc i wiek specjalnie dobranych beczek, zaklęta w wyjątkowych butelkach ciemnozłotego trunku. Liczne degustacje, festiwale, odpowiednie szkło i poszukiwanie coraz to nowych, ciekawych i niepowtarzalnych kompozycji – w ten sposób dochodzimy do elity świata whisky, czyli pojedynczych beczek (single cask), a tym samym do filozofii i pasji Loży Dżentelmenów.

W 2019 roku Loża Dżentelmenów będzie obchodzić 10 lecie działalności – dekadę spotkań, szkoleń w których uczestniczyliśmy i które prowadziliśmy, poszukiwań na terenie Polski i Europy ze szczególnym uwzględnieniem Szkocji. Jako jedyny klub w Polsce zajmujemy się selekcją najlepszych i najbardziej wyjątkowych beczek i butelek whisky – niejako przy okazji, z racji swej ekskluzywności (200-300 sztuk) i perfekcji są to też towary luksusowe, które regularnie powiększają swoja wartość i stanowią dziś tzw. inwestycje alternatywne.

Po wielu wypustach, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem pasjonatów i ekspertów z dziedziny whisky, porozumieliśmy się z renomowaną destylarnią Glenmorangie ze Szkocji w sprawie pozyskania wyjątkowej, 27-letniej beczki whisky. Takiego zaszczytu przed nami doświadczył jedynie książę Monako.

Jak pokazać doniosłość tego wydarzenia komuś, kto nie zna świata whisky? Gdyby przełożyć to na świat motoryzacji, byłaby to ranga porównywalna z premierą i produkcją nowego, limitowanego do kilkudziesięciu sztuk supersamochodu uznanej marki. Dostępnego jedynie za pośrednictwem polskiej grupy pasjonatów.

Warto podążać za swoją pasją, rozwijać ją, pielęgnować i nieustannie dążyć do realizacji tego, co wydaje się czasem niemożliwe. Zwłaszcza, gdy przyjemne łączy się z pożytecznym, a najwyższej klasy wypustami whisky możemy się nie tylko delektować, ale również dzielić z Państwem. Slainte – na zdrowie!

 

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony