KOLOR PAZNOKCI ZDRADZA CHARAKTER KOBIETY!

Trendy zmieniają się dość szybko, a pory roku mają duży wpływ na to jaki kolor lakieru do paznokci wybierzemy. Latem i wiosną świetnie wyglądają barwy pastelowe, jesienią i zimą natomiast przygaszone. Kolor paznokci wybieramy do karnacji, stroju, okoliczności, ale też często ich kolor zdradza charakter i upodobania ich właścicielki. Spójrz, jaki kolor wybrała, a dowiesz się, czy jest skromna i nieśmiała czy raczej energiczna i kreatywna.

3000 lat malowania paznokci

Zadbane, pięknie pomalowane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. 3000 lat temu w Chinach długie, kolorowe paznokcie były symbolem bogactwa, bowiem wiadomo było, że osoby posiadające wypielęgnowane dłonie nie wykonywały prac fizycznych. Dotyczyło to również mężczyzn. Lakiery powstawały poprzez połączenie ze sobą wosku pszczelego, białka jaj, żelatyny oraz naturalnych barwników pochodzenia roślinnego. Wybór kolorów nie był zbytnio obszerny, a najbardziej ceniony był czerwony.

Dzisiaj na rynku jesteśmy w stanie znaleźć taki kolor o jakim sobie tylko pomyślimy. Od bezbarwnego, który ma nadać błysk naszym paznokciom, po matowe, neonowe i święcące. Niektóre lakiery wzbogacone są substancjami pielęgnującymi i dostarczają witaminy płytce naszego paznokcia. Barwa lakierów opalizujących zmienia się wraz z kątem padania światła. Z kolei lakiery transparentne nie w pełni pokrywają płytkę paznokcia – są to kolory w odcieniu mlecznym, beżowym lub jasnoróżowym. Dobrą bazą pod różnego rodzaju zdobienia jest lakier matowy, który dokładnie pokrywa nasze paznokcie. W połączeniu tradycyjnego lakieru z żelem, powstały lakiery hybrydowe. Są dużo trwalsze, jednak podczas malowania konieczne jest naświetlanie paznokci lampą LED lub UV. Tutaj paleta kolorów i zdobień jest niemal niekończąca się.

Jak dobrać kolor?

Kolor lakieru należy dobierać do koloru skóry. Wyróżnia się trzy typy karnacji: jasną, ciemną oraz naturalną. Przy jasnej karnacji nie zaleca się używania jasnych kolorów. Paznokcie powinny pokrywać intensywne kolory, takie jak czerwony, granatowy, malinowy czy turkusowy. Kobiety z karnacją ciemną mają najwięcej szczęścia, ponieważ mogą sobie pozwolić na większość kolorów. Należy jednak unikać kolorów zbliżonych do karnacji. Idealnie pasować będzie oczywiście kolor czerwony, jednak fioletowy, jasne odcienie niebieskiego i różowy, będą wyglądać równie dobrze. Panie mające karnację naturalną powinny decydować się na odcienie ciemnoczerwone i niektóre niebieskie, natomiast unikać fioletu i koloru ciemnoniebieskiego.

- Dobór koloru ma ogromne znaczenie, ponieważ podświadomie wysyła informacje o danej osobie. Kolor wysyła pewne sygnały, informuje otoczenie o podejściu do obowiązków zawodowych, nastroju oraz nastawieniu do drugiego człowieka. Do pracy, n..  w banku lub innych tego typu instytucjach nie zaleca się malowania paznokci w kolorach intensywnych i zdobienia ich brokatem czy cekinami. Paznokcie nie powinny być również za długie – mówi dr Marek Borowiński, Shop Doctor.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony