Majorka - wypoczynek i zwiedzanie

Majorka to największa wyspa Balearów - perła turystyczna, przyciągająca tłumy turystów. Miejsce urzeka długimi, piaszczystymi plażami, ciepłą wodą i pięknymi krajobrazami.

majorkaSam krajobraz wybrzeża robi niezapomniane wrażenie, jednak o pięknie Majorki decydują potężne góry Sierra de Tramuntana. Będąc w tym miejscu zauważyć można jak pejzaż morza, lądu oraz nieba łączy się w idealną całość.

Wyspa ma do zaoferowania turystom sporo atrakcji - winnice, gaje oliwne, cytrusowe, migdałowe. Malownicze morskie laguny, ustronne zatoczki, plaże ukryte między skałami. Stolicą jest Palma de Mallorca z wąskimi uliczkami i placami miasta, założona przez Rzymian w 123 roku p.n.e. Pośród wielu wspaniałych zabytków tego miejsca, na uwagę zasługuje położona nad samym brzegiem morza gotycka katedra La Seu. Budowlę wyróżnia masywny kształt, duża ilość okiennic oraz witraży, rozeta, a także niektóre elementy jej wnętrza projektowane w XIX w. przez Antoniego Gaudiego. Nieopodal katedry znajduje się pałac królewski powstały w XIV w. Do dnia dzisiejszego korzysta z niego hiszpańska rodzina królewska, w części mieści się muzeum. Innymi atrakcjami godnymi obejrzenia jest m.in. budynek giełdy towarowej, łaźnie arabskie. W mieście mieszczą się także interesujące muzea, w tym Museo Es Baluard poświęcone sztuce współczesnej. W zbiorach znajdują się prace Picassa, Gaugina, Cézanne’a. W odległości kilku kilometrów od centrum usytuowany jest zamek Castillo de Bellver. Obiekt charakteryzuje się nietypowym murem, o kształcie tworzącym okrąg. Zamek wybudowany w XIV w. spełniał funkcje obronne i był w średniowieczu rezydencją królewską. Posiada cztery wieże, w tym jedną największą, która przechodzi w fosę. Na zamku znajduje się muzeum poświęcone historii miasta.

Odwiedzając Majorkę nie sposób pominąć Valldemossa, najsłynniejszej miejscowości na wyspie. Rozgłos zyskało to miejsce dzięki Fryderykowi Chopinowi oraz George Sand, którzy schronili się w tutejszym klasztorze Kartuzów. Miasteczko położone jest na wzgórzu. Spacer po szlakach w okolicznych wzgórzach dostarczy niezapomnianych widoków na błękit morza i szczyty Sierra de Tramuntana.

Idealną atrakcją dla turystów jest zwiedzanie jaskiń. Najsłynniejsze z nich to Cuevas del Drach w pobliżu miejscowości Porto Cristo. Obiekt składa się z czterech grot oraz wielkiego, podziemnego jeziora.

Z miasteczka Sóller można się wybrać na przejażdżkę zabytkowym pociągiem jadącym do Palma de Mallorca bądź starym tramwajem dojeżdżającym do modnego portowego kurortu Port de Sóller. Leżą one w malowniczej dolinie Valle de los Naranjos, która słynie z najsmaczniejszych hiszpańskich pomarańczy.

Nadmorskie miasto Alcudia to idealne miejsce dla miłośników wypoczynku na plaży i morskich kąpieli. Położone w okolicach przylądka Cabo Pinar, gdzie znajduje się wiele punktów widokowych. W rejonie miasta, w którym warto zwiedzić obronne mury z XII w., renesansowe oraz barokowe kościoły - znajduje się wiele plaż, zatok, a także cennych przyrodniczo szlaków wiodących w obrębie parku krajobrazowego Parque Natural de la Albufera.

Kurort Peguera należy do najpiękniejszych miejsc całej wyspy. Wyróżnia się pięknymi plażami z miękkim piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Łagodne zejście do wody docenią zwłaszcza rodzice wypoczywający z małymi dziećmi. Cala d’Or usytuowany w południowo - zachodniej części wyspy wyróżnia się elegancją i luksusowym charakterem. W mieście spotkać można typowo śródziemnomorską zabudowę - malowane na biało domy oraz okazałe wille.

Najpopularniejszymi kurortami są El Arenal nazywany oazą na środku Morza Śródziemnego. Miasto otoczone jest pięknymi wodami oraz palmami. Miejsce to idealne jest na wypoczynek. Platja de Palma słynie przede wszystkim z najlepszej w całej zatoce plaży ciągnącej się na długości 5 km.

Na Majorce znajdzie się wypoczynek każdego rodzaju - zwiedzanie wyspy rowerem, samochodem, piesze wycieczki, błogie lenistwo na plaży.

Źródło: https://www.fostertravel.pl/wycieczki/hiszpania/baleary/majorka/

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony