Zakupy internetowe w Chinach

Już ponad 2 miliony Polaków robi zakupy przez chińską platformę handlową AliExpress.com. Nie jest to jednak jedyna platforma handlowa, na której można zakupić towar z dostawą do Polski. Nie jest też często najtańsza. Różnice cenowe sięgają nawet 30% a doliczając do tego koszty wysyłki, które na AliExpressie w wielu przypadkach są płatne różnica ceny może sięgną 35%. Warto, więc przyglądnąć się kilku chińskim platformom handlowym.

 


Coraz większą popularność zyskuje Geekbuying.com, na którym elektronika jest często tańsza niż na platformie AliExpress . Geekbuying.com pozwala na uzyskanie dodatkowych rabatów od 5% do 30% na przykład za polecenie sklepu na Facebooku. Wysyłki są darmowe. Przy korzystaniu z rabatów należy zwrócić uwagę, od jakiej kwoty naliczany jest rabat. Jeżeli na przykład produkt kosztuje 89USD i mamy kod rabatowy na 30% może okazać się, że rabat jest naliczany od kwoty 99USD. Wówczas cena zakupu jest podnoszona do kwoty 99USD i od tego odliczany jest rabat 30%. Warto w takim przypadku przeszukać ofertę na geekbuying.com i kupić ten sam produkt na przykład z dodatkowym lub zapasowym wyposażeniem za 99USD lub dodać inny produkt. Rabaty jednak często dotyczą produktu a nie wartości zakupów, dlatego warto czekać na okazję.

Różnice cenowe prześledźmy na przykładzie smartwatcha Xiaomi AMAZFIT. Na AliExpress.com wystawiony jest obecnie za 430zł (plus koszty przesyłki) na Geekbuying.com  386zł z darmową wysyłką (bez rabatów).  Nasz rodzimy RTVEuroAGD i sklep Xiaomi proponują cenę 639zł.

Innymi większymi platformami są banggood.com i Gearbest.com, na których też warto szukać promocji. Platform internetowych z darmowymi przesyłkami do Polski jest ok. 20 między innymi:

  • dhgate.com
  • lightinthebox.com
  • eachbuyer.com
  • focalprice.com
  • newfrog.com

Jeżeli szukacie atrakcyjnych cen to warto zaglądać na chińskie platformy handlowe zwłaszcza teraz, kiedy rozpoczną się promocje na towary, które nie sprzedały się do świąt. Oczywiście na przesyłkę trzeba będzie poczekać do nowego roku, ale jak ktoś się spieszy to przesyłka kurierem DHL do Polski przy niewielkich gabarytach i wadze to tylko 30zł a odbiór 7-15dni.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony