SENNHEISER OTRZYMUJE 5 NOMINACJI W KONKURSIE NAMM TEC AWARD

Firma Sennheiser, specjalizująca się w rozwiązaniach audio najwyższej jakości, otrzymała 5 nominacji za osiągnięcia technologiczne w 33. edycji konkursu NAMM Technical Excellence & Creativity Awards. O najbardziej prestiżowe nagrody  profesjonalnej branży audio powalczą w czterech kategoriach takie produkty jak: mikrofon AMBEO VR Mic, system mikrofonowy Digital 6000, bezprzewodowe mikrofony serii XS Wireless i słuchawki HD 200 PRO. Dodatkowo wyróżniono cykl wywiadów z ekspertami w dziedzinie dźwięku „Sennheiser Pro Talk”.

ambeo_vr_mic„Jest nam niezmiernie miło, że Fundacja NAMM docenia innowacje technologiczne w sferze dźwięku, które wprowadza Sennheiser. Chcemy kształtować przyszłość dziedziny audio, a produkty nominowane w tym roku idealnie odzwierciedlają tę wizję. Dążymy do perfekcji w naszych produktach, dzięki czemu użytkownicy z powodzeniem wykorzystują nasze rozwiązania do osiągania swoich celów i realizacji marzeń związanych ze światem muzyki i brzmienia najwyższej jakości” – powiedział Jürgen Kockmann, Head of Product Management, Live Performance & Music, Sennheiser.

TEC Awards są przyznawane przez Fundację NAMM za najlepsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne w dziedzinie dźwięku. Zanim produkty firmy Sennheiser otrzymały nominacje, zostały one dokładnie przetestowane i ocenione przez jury, w skład którego wchodzą najlepsi producenci i największe osobistości świata muzyki. Zwycięzcy nagród zostaną ogłoszeni 27 stycznia 2018 roku podczas gali NAMM Show w kalifornijskim Anaheim. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna online.

AMBEO VR Mic

AMBEO VR Mic, nominowany w kategorii “Mikrofony – Nagrywanie”, to innowacyjny mikrofon przestrzenny do nagrywania trójwymiarowego dźwięku. Zaprojektowany we współpracy z twórcami treści VR, ambisoniczny AMBEO VR Mic jest wyposażony w 4 specjalnie dobrane kapsuły mikrofonowe KE 14, które pozwalają na zapis otaczającego nas dźwięku. Kapsuły mikrofonu AMBEO VR Mic dostarczają czyste 4 kanały audio, które poźniej są przetwarzane za pomocą darmowego pluginu AMBEO A-B Format Converter tak, by można było wirtualnie zmieniać orientację perspektywy w płaszczyźnie pionowej i poziomej. W rezultacie możliwe jest uzyskanie w pełni trójwymiarowej fonii, która idealnie dopełni treści VR.

Digital 6000

Digital 6000 to bezprzewodowy zestaw mikrofonowy, który uzyskał nominację w kategorii „Technologie Bezprzewodowe”. Seria Digital 6000 wykorzystuje ten sam przełomowy tryb dalekiego zasięgu oraz autorski cyfrowy kodek audio, co w przypadku serii Digital 9000. System korzysta z obu ścieżek odbioru i łączy zawartą w nich informację w celu zapewnienia optymalnego sygnału dźwiękowego. Dzięki działaniu w przełączalnym paśmie o łącznej szerokości 244 MHz, intuicyjnemu interfejsowi oraz szerokiej przepustowości, Digital 6000 jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących nieskazitelnie czystego brzmienia bez użycia kabli. Bezprzewodowa transmisja typu True Bit Diversity zapewnia dużo lepszą jakość odbioru niż byłoby to możliwe przy użyciu innych technik różnicowych.

Seria XS Wireless

Kolejną rodziną mikrofonów nominowaną w kategorii “Technologie Bezprzewodowe” jest XS Wireless, która oferuje znakomitą łączność bezprzewodową w dwóch seriach tego produktu. Seria XS Wireless 1 jest przeznaczona dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają korzystać z bezprzewodowych rozwiązań firmy Sennheiser. Natomiast seria XS Wireless 2 to produkt przeznaczony dla osób, poszukujących pełnej swobody i większej kontroli nad ustawieniami systemu. 11 urządzeń serii XSW – między innymi mikrofony, nadajniki i odbiorniki – gwarantują najwyższą jakość i klarowność brzmienia, elegancki wygląd oraz łatwość obsługi.

Słuchawki HD 200 PRO

HD 200 PRO są nominowane do nagrody w kategorii „Słuchawki”. To urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy zaczynają przygodę z produkcją materiałów audio-video. Ponadto słuchawki zapewniają krystalicznie czysty dźwięk podczas odsłuchu ulubionej muzyki. Każdy, nawet najbardziej subtelny detal dźwiękowy, jest wiernie odwzorowany, by zapewnić precyzyjne i transparentne brzmienie. Słuchawki zaprojektowano z myślą o komfortowych odsłuchach w domowym zaciszu lub studiu.

Wywiady z serii “Sennheiser Pro Talk”

Rozmowy ze znanymi osobistościami ze świata produkcji i realizacji dźwięku pod tytułem „Pro Talk” zostały nominowane w kategorii „Edukacja w dziedzinie technologii audio”. Materiały, publikowane na kanale firmy Sennheiser na portalu Youtube, to cenne źródło wiedzy dla początkujących inżynierów dźwięku i producentów. Swoimi doświadczeniami z  widzami dzielą się takie osobistości jak:

  • Manny Marroquin (z jego usług korzystali: Rihanna, Kanye West oraz John Mayer)
  • Jim Ebdon (Maroon 5, Aerosmith, Sting, Pet Shop Boys)
  • Stephen Curtin (Beyoncé)
  • Al Schmitt (Frank Sinatra, Miles Davis, Sam Cooke)

O firmie Sennheiser

Wizją firmy Sennheiser jest kształtowanie przyszłości audio. Idea ta jest oparta na ponad 70-letniej kulturze innowacji, głęboko zakorzenionej w sposobie działania firmy. Założona w 1945 firma Sennheiser pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, które dziś jest czołowym producentem słuchawek, mikrofonów i bezprzewodowych systemów transmisji dźwięku. Wraz z 20 filiami i stałymi partnerami sprzedażowymi firma aktywnie działa w ponad 50 krajach na całym świecie i posiada własne fabryki w Niemczech, Irlandii i Stanach Zjednoczonych. Sennheiser zatrudnia około 2800 pracowników, których łączy dążenie do perfekcyjnego dźwięku. Od 2013 roku firmą zarządzają Daniel Sennheiser i dr Andreas Sennheiser – przedstawiciele trzeciego pokolenia rodziny. W 2016 roku grupa Sennheiser wygenerowała sprzedaż na poziomie 658,4 milionów euro. Więcej informacji o firmie na stronie www.sennheiser.pl.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony