5 argumentów za rowerem elektrycznym

Rower elektryczny to doskonała alternatywa dla samochodów czy skuterów. Idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce ekologicznie i szybko poruszać się po zakorkowanym mieście. Jeśli nadal ktoś zastanawia się, czy warto zainwestować w ten pojazd, mamy pięć powodów, które mogą ułatwić tę decyzję.

Rowery elektryczne różnią się od tradycyjnych tym, że posiadają zamontowany niewielkich rozmiarów silnik elektryczny oraz akumulator, który działa wyłącznie w momencie, gdy pracują nogi rowerzysty. Z uwagi na regulacje prawne oraz bezpieczeństwo użytkowników rowerów z napędem elektrycznym po przekroczeniu prędkości 25 km/h silnik wyłącza się. Akumulator roweru z napędem elektrycznym składa się z ogniw litowo-jonowych, które ładuje się jak każdą inną baterię, np. w telefonie czy komputerze. Czas, który trzeba na to poświęcić, aby w pełni cieszyć się maksymalnym zasięgiem baterii, to od 3 do 6 godzin.

„Rowery elektryczne są niezwykle wygodne w użytkowaniu. E-bike wyposażony w silnik i baterię wspiera rowerzystę podczas jazdy. Jest to szczególnie odczuwalne podczas pedałowania pod wiatr lub przy dużych deniwelacjach terenu (jazda pod górę). Akumulatory rowerów elektrycznych pozwalają przejechać nawet do 150 kilometrów. Zasięg zależy od wielu czynników. Determinują go m.in. ustawienia trybu jazdy, rodzaj pokonywanej trasy, masa rowerzysty oraz pojemność baterii. W e-bikach stosuje się wydajne akumulatory litowo-jonowe, które posiadają dużo lepszy stosunek masy do pojemności w przeciwieństwie do akumulatorów np. żelowych” – mówi Marek Zaczyński, Product Manager E-bike z BMZ Poland.

Pięć argumentów przemawiających za rowerem elektrycznym.

1. Szybko…bez względu na wzniesienia

Rowery z napędem elektrycznym pozwalają nam bez większego wysiłku pokonywać duże dystanse. Umożliwiają sprawne podjechanie pod najbardziej strome wzniesienia, szczególnie kiedy jedziemy pod wiatr.

2. Praca nad kondycją fizyczną

Rower elektryczny to dobre rozwiązanie do osiągnięcia sprawności fizycznej. Rower z napędem elektrycznym nie zwalnia nas z potrzeby wykonywania wysiłku. System napędowy składający się z silnika oraz baterii jest jedynie formą wspomagania podczas jazdy czy pokonywania wzniesień. Bez nacisku na pedały samoistnie się wyłącza. Rezygnując z samochodu czy komunikacji miejskiej na rzecz roweru można poprawić nie tylko kondycję fizyczną, ale także własnego portfela.

Częste korzystanie z roweru z powodzeniem może zastąpić treningi na siłowni czy fitness. Wystarczy przejażdżka do pracy, by zwiększyć wydolność organizmu. To popularna metoda wśród zawodników, którzy po poważnej kontuzji muszą wrócić do jazdy na rowerze.

3. Rozwiązanie dla każdego

Osoby starsze, które obawiają się, że nie poradzą sobie na dłuższej przejażdżce, powinny rozważyć zakup roweru elektrycznego. Jego napęd to dla nich świetne rozwiązanie. Wsparcie napędu elektrycznego daje im bowiem możliwość pokonywania dużych dystansów oraz trudniejszych dróg bez obciążania organizmu. Rower z napędem elektrycznym będzie także doskonałym rozwiązaniem dla juniorów, których rodzice mają apetyt na wielokilometrowe wycieczki rowerowe z dziećmi.

4. Ekologicznie

Ekologiczność to argument dla tych, którzy szczególnie dbają o środowisko naturalne. Spaliny pochodzące z samochodu oraz innych pojazdów zatruwają powietrze i przyczyniają się do zwiększenia obecności dwutlenku węgla w atmosferze, a także powstania smogu. Wybierając rower elektryczny zamiast na przykład komunikacji miejskiej możemy przyczynić się do poprawy jakości powietrza w miejscu naszego zamieszkania.

5. Oszczędność

Rower elektryczny jest znacznie oszczędniejszy, jeśli porówna się go do samochodu. Jest również znacznie tańszy w użytkowaniu. Litr benzyny obecnie kosztuje około 4-5 złotych. Koszt przejazdu 100km samochodem to kwota od kilkunastu do kilkudziesięciu zł. Koszt ładowania baterii roweru elektrycznego, pozwalający nam na przejechanie dystansu 100km, to koszt kilkudziesięciu groszy. Biorąc pod uwagę zakorkowane ulice, ograniczenie w ruchu miejskim do 50km/h - rower z napędem elektrycznym będzie doskonałym wyborem. Ponadto "długość życia" dobrej baterii w rowerze elektrycznym jest wystarczająca, aby przejechać nim dookoła świata.

BMZ Poland Sp. z o.o. powstało w 2010 roku jako spółka „córka” BMZ GmBH – międzynarodowej korporacji założonej w 1994 r. w Karlstein (Niemcy). Grupa BMZ jest liderem wśród europejskich producentów zestawów akumulatorowych dla przemysłu ogrodniczego, rowerowego, medycznego
i rynku szeroko pojętych elektronarzędzi. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów podtrzymywania energii, bazując na ogniwach litowo-jonowych.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony