Randka z adrenaliną sposobem na test związku

W codziennym życiu towarzyszą nam emocje i stres. W pracy, wśród znajomych, na imprezach jesteśmy stale motywowani dużą dawką adrenaliny. Wydawałoby się, że podczas randki chcielibyśmy odpocząć. Ale czy faktycznie wiosenna randka obowiązkowo powinna odbywać się wyłącznie w romantycznej kafejce, na lodach lub na spacerze brzegiem Wisły? A może właśnie randka w sytuacji wyjątkowej pozwoli poznać reakcje i wybory drugiej strony i pomoże nam zdecydować czy dana osoba nam odpowiada do życia na co dzień oraz w  sytuacjach podbramkowych? Portal randkowy MyDwoje zapytał ponad tysiąca singli: "Czy dałabyś/dałbyś namówić się na randkę z adrenaliną, np. podczas lotu na paralotni, wycieczki w góry lub w escape room?". Zobacz, jaki wypowiadają się w tym temacie mężczyźni, a jak kobiety i czy są oni jednomyślni w tym względzie?

 

 

 

randkaPanowie kochają ryzyko i mocne bodźce, także na randkach

 

Wydawać, by się mogło, że zauroczonym osobom do zakochania wystarczy wyłącznie randka z wymarzoną osobą. Czy jednak jest to takie proste? Czy na randkę można umówić się wszędzie, czy też miejsce i jej przebieg zadecydują o dalszym ciągu danej znajomości? Na pewno warto skupić się na tym, by spotkanie było udane, a towarzyszące mu emocje pozostały na długo w pamięci. Z badań MyDwoje wynika, że to właśnie panowie są otwarci na przeżycie na randce super przygody. Aż 34% z nich stwierdza, że są na to gotowi, gdyż mocne przeżycia potęgują uczucie. Być może wynika to z faktu, iż właśnie podczas takiego doświadczenia będą mieli szansę na udowodnienie swojej męskości i odwagi, ale również opiekuńczości i umiejętności zaopiekowania się wybranką. 17% kobiet także z chęcią odnajdzie się w takiej sytuacji. Również kolejne 26% panów raczej zafunduje swojej wybrance takie przeżycia, gdyż uważają, że trochę adrenaliny w związku doda mu pikanterii. 21% pań zgodzi się z ich poglądem. Jeśli więc kobieta chciałaby się spodobać mężczyźnie, nic tylko ruszyć w wir mocnych wrażeń, choćby w escape room czy na sali strachu w wesołym miasteczku, a kandydat będzie najpewniej mile zaskoczony Twoją odwagą.

 

Kobiety są bardziej zachowawcze i niechętnie wychodzą poza strefę własnego komfortu

 

Okazuje się, że panie są mniej entuzjastycznie nastawione do przeżywania przygód z jeszcze obcym sobie mężczyzną. W przeciwieństwie do mężczyzn – urodzonych zadaniowców – są one zdania (28%), że zanim podejmie się ryzyko, sprawę należy przemyśleć, a ostrożności nigdy za wiele. Nie są do końca przekonane do niecodziennych wyzwań, a chęć udziału w nietypowej randce uzależniają od konkretnego zadania. Być może dla niektórych z nich odpowiednim pomysłem będzie lot paralotnią, ekstremalna wycieczka w góry lub wspólne wyjście do escape room'u, jednak większość pań stroni od silnych przeżyć na pierwszym spotkaniu. Podobnie ostrożnych jest 23% panów. Zdecydowane „nie” takim zabawom mówi aż 28% zapytanych singielek (podczas gdy tylko 14% mężczyzn tak mocno się im przeciwstawia) – co w połączeniu z poprzednią odpowiedzią daje sporo ponad połowę respodentek. Dlaczego? Powód podaje dodatkowe 6% pań: to za dużo bliskości z obcą jeszcze osobą. Wygląda na to, że panie nie chcą znaleźć się w ekstremalnej sytuacji z osobą, której reakcji nie znają lub nie chcą szukać pomocy u mężczyzny, który nie przypadł im do gustu. Rada dla panów: warto dawkować emocje rozsądnie, wraz ze wzrostem zainteresowania samej kobiety.

 

Znaczenie mocnych wrażeń dla związku wg psychologów

 

 

 

Dr Gilovich, profesor psychologii z Uniwersytetu Cornell, specjalizujący się w badaniach nad szczęściem stwierdził: Prawdziwą częścią twojej tożsamości są doświadczenia. Można stwierdzić, że jesteśmy sumą swoich przeżyć. Przygody zdecydowanie bardziej i szybciej zbliżają nas do innych ludzi. Wspólne przeżycia i sytuacje mają też ważną funkcję: pozwalają poznać kogoś i polubić go lub nie. Doświadczenia pokazują nasz temperament, skłonność do dominacji, podjęcia ryzyka, umiejętność odnalezienia się w ekstremalnej sytuacji i gotowość do przeżycia tego co nowe, nieznane, a co być może postawi nas w niekomfortowej dla nas sytuacji.  Bardzo ważne jest zatem to, by w takiej sytuacji – niezależnie czy jest ona aranżowana, czy całkiem na serio – móc sprawdzić się przed podjęciem decyzji o wspólnym związku.

 

Potwierdza to także Andrzej Rutowski, psycholog i terapeuta małżeński, autor Testu partnerskiego MyDwoje.pl: Badaniem w ramach Testu Doboru Partnerskiego zostały objęte pewne obszary osobowości, które w każdym szczęśliwym związku muszą stanowić wspólny fundament. Do nich należy na przykład temperament. Pojęcie to obejmuje m.in.: towarzyskość, żywiołowość i potrzebę bliskości. (…) Osobowość człowieka to twórczy kompromis, system wzajemnie zależnych od siebie cech występujących u każdego człowieka w różnym nasileniu. To właśnie nasilenie tych cech u różnych osób decyduje, czy akurat dana para ma szanse na stworzenie długotrwałego związku.

 

Podsumowując badania MyDwoje warto dodać, iż panie otrzymały gotową receptę na podbicie serca mężczyzny: ranka z adrenaliną będzie sukcesem. Pozwoli szybko ocenić danej parze, czy do siebie pasuje. Pozostaje tylko paniom odważyć się na eksperyment i opuścić na kilka godzin swoją strefę komfortu.

 

Zobacz wyniki badań i przeczytaj cały artykuł: Randka z adrenaliną sposobem na test związku

Artykuły powiązane

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony