5 sposobów, by zaoszczędzić na praniu

Pralka to jedno z najbardziej przydatnych, ale i energochłonnych urządzeń w domu. Szczególnie jeśli mamy dużą rodzinę, a pranie robimy nawet kilka razy w tygodniu. Zmiana nawyków oraz sprzęt z funkcjami dostosowanymi do Twoich potrzeb pomogą w oszczędzeniu zarówno Twojego czasu, jak i pieniędzy. Przedstawiamy 5 prostych sposobów, dzięki którym przestaniesz obwiniać pralkę o zbyt wysokie rachunki.

pralkaModel ma znaczenie

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki, zwróć uwagę na to, jaką klasę energooszczędności posiada. Im wyższa klasa, tym bardziej energooszczędny sprzęt. Sprawdź też, jakie funkcje oferuje urządzenie, by oszczędzić zużycie energii elektrycznej i poboru wody. Modele pralek wyposażone w system Eco Check, pozwalają na sprawdzenie, jakie było zużycie wody i energii elektrycznej podczas ostatniego prania, co daje możliwość stałego monitorowania zużycia i wydajności.

Niska temperatura

Znaczna część energii pobierana przez pralkę zużywana jest na podgrzanie wody. Dlatego obniżenie temperatury w cyklu prania może znacząco zmniejszyć jego koszty. Dobrym rozwiązaniem są takie programy, które nie wymagają dużego podgrzewania wody. Co jednak zrobić, gdy musisz usunąć plamę z bawełny, polecanej do prania w wyższych temperaturach? Innowacyjną metodą, która pozwala na efektywne pranie wszystkich typów materiałów w niskich temperaturach jest technologia Eco Bubble™. Zmienia ona proszek lub płyn do prania w aktywną pianę, która wnika w głąb tkaniny szybciej niż detergent w tradycyjnych pralkach. Dzięki temu pranie w niskiej temperaturze jest równie efektywnie, co w gorącej wodzie. Nie obawiaj się też umieszczania w bębnie różnych typów materiałów. Pranie w niskich temperaturach sprawi, że dłużej będą wyglądały jak nowe.

Pranie z głową

Dla wszystkich zapominalskich, którzy już po uruchomieniu cyklu prania, przypomną sobie o dodatkowej koszulce czy parze skarpetek, świetnie sprawdzi się pralka Eco Bubble™ z dodatkowymi drzwiami Add Wash™, które umożliwiają dodawanie ubrań w dowolnym momencie rozpoczętego cyklu prania. Jest to też sprytne rozwiązanie, by w trakcie prania dodać wybraną rzecz tylko do wypłukania lub odwirowania.

Różne potrzeby - różne możliwości

Jeśli szukasz oszczędności, poznaj wszystkie możliwości, jakie dają nowoczesne pralki. Z pomocą jednego przycisku możesz zmieniać ustawienia i funkcje tak, by dostosować rodzaj prania do swoich obecnych potrzeb. Warto z nich korzystać, by mieć pewność, że ubrania są prane w najlepszych dla nich warunkach i w najkrótszym możliwym czasie, a dzięki temu taniej.

Gwarancja jakości

Decydując się na zakup nowej pralki zwróć uwagę, z jakich materiałów została wykonana oraz jakie rozwiązania zostały wykorzystane w pracy jej silnika. Pralki wyposażone w silniki inwerterowe zużywają znacznie mniej energii, niż te uniwersalne. Dodatkowo gwarantują wydajną i bezawaryjną pracę bez dodatkowych kosztów konserwacji. Praca silnika inwerterowego jest też cicha, więc możesz robić pranie w nocy, bez obaw, że odgłos wirowania obudzi domowników. W nocy też często taryfa firm dostarczających prąd jest niższa, niż ta obowiązująca w dzień. Nowoczesne pralki mają także funkcję Smart Check. W przypadku pojawienia się błędu na wyświetlaczu urządzenia, nie musisz dzwonić po fachowca. By dowiedzieć się szczegółów i rozwiązania problemu wystarczy, że zeskanujesz kod z wyświetlacza swoim smartfonem, a na jego ekranie pojawi się dokładna instrukcja.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony