Mężczyzna i kobieta w procesie rekrutacji

Zdaniem 57% Polaków tworząc CV trzeba zadbać zarówno o treść, jak i formę dokumentu – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu Pracuj.pl. Okazuje się, że częściej do równowagi formy i treści w CV dążą kobiety niż mężczyźni.

Zarówno posiadacze, jak i osoby nie posiadające aktualnego CV są zgodni, że treść i forma CV są równie ważne. Aplikacja idealna powinna być zatem dobrze napisana, zawierać najistotniejsze informacje, ale także być estetyczna i odpowiednio skonstruowana graficznie. Takiego zdania jest ponad połowa (57%) respondentów.

Badanie pokazało wyraźne różnice w podejściu kobiet i mężczyzn. Zdaniem większości Pań (63%), forma dokumentów aplikacyjnych jest równie ważna co jego zawartość. Podobnie uważa znacznie mniej, bo trochę ponad połowa Panów (51%). Mężczyźni z kolei częściej niż kobiety uważają, że to treść CV jest istotniejsza (39% w stosunku do 31%).

Najważniejsze, aby zawartość naszej aplikacji odpowiadała na potrzeby pracodawcy. Treść, którą zapełnimy strony życiorysu będzie zatem kluczowa. Nie należy jednak zapominać o formie dokumentu, dbając o jego estetykę i przejrzystość. Pomóżmy rekruterowi znaleźć nasze mocne strony i sprawmy, aby bez problemu dotarł do kluczowych informacji. Pamiętajmy, że nawet najlepsze doświadczenie zawodowe, źle przedstawione, może wpłynąć na odrzucenie naszej kandydatury. Jednak nawet najlepsza forma nie zastąpi odpowiedniej treści. Uniwersalne wskazówki, można znaleźć na cv.pracuj.pl, gdzie za pomocą Kreatora CV można bezpłatnie przygotować profesjonalne i przejrzyste CV .

O formę i treść przygotowywanych dokumentów aplikacyjnych dbają przede wszystkim pracujący studenci. Aż 71% z nich uważa, że oba obszary są bardzo istotne. Natomiast treść dokumentu częściej niż w innych grupach badanych była wskazywana jako najbardziej istotna przez osoby bezrobotne (44%).

Na podejście do równowagi formy i treści CV wpływa również wiek. Zawartość dokumentów aplikacyjnych była najbardziej istotna dla osób w przedziale wiekowym od 50-59  lat. Poza treścią na estetykę postawią osoby między 30-39 rokiem życia (65%).

*Badanie opinii publicznej, przeprowadzone w kwietniu 2015 roku przez TNS Polska, na zlecenie Pracuj.pl, metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI), na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 pracujących Polaków, bądź osób pozostających bez pracy nie dłużej niż pół roku.

Cytowanie wyników badania możliwe tylko za podaniem źródła: badanie TNS Polska na zlecenie Pracuj.pl

###

„Kreator mocnych stron” to kampania, której inicjatorem jest Grupa Pracuj S.A. Głównym celem kampanii jest wywołanie dyskusji o umiejętnościach Polaków w zakresie przygotowywania dokumentów aplikacyjnych (CV), a tym samym zachęcenie Polaków do skorzystania z Kreatora CV Pracuj.pl.

Kreator CV Pracuj.pl (www.cv.pracuj.pl) to bezpłatne narzędzie pozwalające przygotować profesjonalne i przejrzyste CV. W ramach Kreatora CV można skorzystać z 10 czytelnych i estetycznych wzorów życiorysów, przygotowanych przez specjalistów ds. HR. Gotowy dokument zapisywany jest w formacie pdf lub doc. Kreator CV, dzięki integracji z profilem użytkownika w Pracuj.pl, pozwala szybko i wygodnie aplikować na wybrane oferty pracy i łatwo generować kolejne CV.

Pracuj.pl (www.pracuj.pl) to wiodący polski serwis rekrutacyjny skierowany do specjalistów
i menedżerów. Specjalizuje się w rekrutacji przez Internet oraz w kształtowaniu wizerunku pracodawców, wspierając firmy w pozyskiwaniu najlepszych kandydatów do pracy. Kandydatom dostarcza codziennie ponad 20 tysięcy oferty pracy od atrakcyjnych pracodawców, a także porady specjalistów dotyczące poszukiwania pracy, rozwoju kariery zawodowej oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Portal powstał w 2000 r. i należy do Grupy Pracuj, będącej właścicielem wiodących marek na rynku rekrutacji on-line w Polsce i na Ukrainie. Pracuj.pl jest także członkiem-założycielem największego na świecie sojuszu niezależnych serwisów rekrutacyjnych The Network, zrzeszającego serwisy działające w ponad 70 krajach świata.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony