Polska drukarka 3D podbija Europę i planuje „zamach” na USA!

Została wyprodukowana zaledwie 5 miesięcy temu, a już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie. Drukarka 3DGence One – bo o niej mowa – znacząco wyróżnia się na tle konkurencji. I to nie tylko tej krajowej. Efekt? Jej producent, firma 3DGence podpisała właśnie umowę z ABC Data S.A. – liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i oprogramowania w Europie Środkowo-Wschodniej.

­drukarka 3dNasze ambicje sięgają jednak zdecydowanie dalej. 3DGence nie tworzy drukarek 3D na wzór innych, dostępnych już na rynku. Drukarki naszej produkcji są pełne innowacyjnych rozwiązań, które przyśpieszą – mam nadzieję – pojawienie się drukarek 3D w każdym domu. Co ważne, nie skupiamy się tylko i wyłącznie na samej produkcji, a budujemy wokół 3DGence One infrastrukturę, która umożliwi ludziom dostęp do druku 3D. Na razie nie mogę zdradzić szczegółów, ale przyszły rok zapowiada się bardzo ekscytująco – mówi Patryk Kadlec, dyrektor zarządzający i współzałożyciel 3DGence.

3DGENCE ONE W EUROPIE NA SZÓSTKĘ

Czechy, Słowacja, Litwa, Węgry, Rumunia oraz Niemcy. To właśnie w tych krajach Europy ABC Data będzie dystrybuować drukarki 3DGence. Spora w tym zasługi samej firmy 3DGence, która stworzyła produkt wyjątkowy w swojej kategorii. Co spowodowało, że 3DGence One w tak krótkim czasie wzbudziła tak duże zainteresowanie?

Wyróżnia nas jakość drukarki i samych wydruków, opatentowane rozwiązania ułatwiające korzystanie z drukarki, takie jak wymiana głowicy przez proste przyciśnięcie guzika, w pełni automatyczna autokompensacja stołu przed wydrukiem, czy też ceramiczny stół, ułatwiający odseparowanie modelu po wydruku – uważa Jakub Sołtysik, project manager 3DGence. I tłumaczy:

A to jeszcze nie wszystkie zalety drukarki, która powstała przy dużej współpracy z naukowcami z wydziału mechanicznego technologicznego Politechniki Śląskiej. W 3DGence One zastosowano dedykowaną elektronikę, najwyższej jakości podzespoły, pole robocze, futurystyczny design i dostępne różne kolory obudowy. To wszystko sprawia, że w kierunku 3DGence spogląda coraz więcej dużych, międzynarodowych firm oraz koncernów.

– Można powiedzieć, że spisaliśmy się na szóstkę – uśmiecha się Patryk Kadlec. I dodaje: – Nawiązanie współpracy z tak dużą firmą jak ABC Data jest niewątpliwie sporym sukcesem. Podpisana umowa szeroko otwiera przed nami drzwi do bram Europy.

KROK PO KROKU, CZYLI PORA NA DRUGI KONTYNENT

Ale rynek europejski – jak zapewniają właściciele 3DGence – to dopiero początek. Już teraz trwają intensywne działania mające na celu podbicie kolejnego kontynentu.

Drukarka wyprodukowana została niedawno, ale od samego początku mieliśmy jasno określone cele. Dziś zbieramy pierwsze tego owoce. Krok po kroku realizujemy nasz plan, a drukarka cieszy się już sporym powodzeniem nie tylko w Polsce, ale także i w Europie. Pora zatem na kolejny ruch. Znamy potencjał 3DGence One, zdajemy sobie sprawę jak unikalny jest to produkt w swojej kategorii, dlatego z optymizmem spoglądamy w przyszłość. Kolejny etap to wprowadzenie drukarki na rynek amerykański – zapowiada dyrektor zarządzający 3DGence.

To wydaje się tylko kwestią czasu. O 3DGence na własnej stronie internetowej wspomniała już Polska Ambasada w Waszyngtonie. Firma planuje uruchomienia swojego biura w Dolinie Krzemowej, w samym centrum amerykańskiego przemysłu nowych technologii.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony