„Gillette Extreme Ride” – podniebne akrobacje w wykonaniu polskiej czołówki narciarzy i snowboardzistów!

W sobotę, 15 lutego na górce szczęśliwickiej w Warszawie, odbyła się największa impreza snowboardowo-narciarska „Gillette Extreme Ride”. Impreza była pierwszym tak dużym wydarzeniem sportowo-zimowym w Warszawie. Event był skierowany zarówno do pasjonatów sportów zimowych jak i osób, które chciały po raz pierwszy spróbować swoich sił w podniebnych akrobacjach.  W sumie na imprezie bawiło się prawie 1000 osób!

Organizatorem wydarzenia była marka Gillette, producent wprowadzonej na polski rynek maszynki Gillette Fusion ProGlide SilverTouch*, która sprawdza się w najbardziej ekstremalnych warunkach. Celem Gillette Extreme Ride było propagowanie sportów zimowych, poprzez przybliżenie dwóch dyscyplin jakimi są slopstyle snowboardowy i narciarski.  Slopstyle, to tor przeszkód składający się ze skoczni i przeszkód ślizganych ustawionych w jednej  linii.

 

bartek sibiga

Jedną z największych atrakcji spotkania były otwarte zawody w skokach na skoczni, na które została zaproszona polska czołówka w jeździe zarówno na snowboardzie jak i na nartach. W sumie do zawodów zgłosiło się 22 zawodników. 10 z nich startowało w skokach na nartach oraz 12 na snowboardzie. W najbardziej widowiskowej konkurencji Big Air na nartach tryumfował Bartek Sibiga, tegoroczny Mistrz Polski! Natomiast w akrobacjach na snowboardzie najlepszy okazał się Nikodem Franczak.

Narty:

1. Bartek Sibiga – Katowice
2. Marcin Pośpiech – Katowice
3. Michał Guzowski – Warszawa
4. Staszek Kastory – Warszawa

Snowboard:

1. Nikodem Franczak  – Kraków

2. Mateusz Zielonka  – Wrocław

3. Bartek Gumowy –  Kraków

4. Michał Alster  – Warszawa

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony