Ranking liceów - Kraków

Loading
Chart
o Ford initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width initial▼scale=1, minimum▼scale=1, width=device▼width (initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width%)
NYSE:F

Ford

Company ID [NYSE:F] Last trade:initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width Trade time:initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width Value change:initial▼scale=1, minimum▼scale=1, width=device▼width (initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width%)
Tańsze AC, czyli jak można obniżyć składkę ubezpieczenia

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, obejmujące swoją ochroną Twój samochód i jego wyposażenie przed finansowymi konsekwencjami wszelkich uszkodzeń czy kradzieży. Ceny AC różnią się od siebie w zależności od zakładu ubezpieczeń i wybranej przez Ciebie opcji. Warto więc uświadomić sobie co tak naprawdę wpływa na finalną cenę Twojego ubezpieczenia.

uszkodzoneIle kosztuje AC?

Na pytanie „Ile kosztuje AC?” nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy od wielu czynników, które dopiero w zestawieniu stanowią o cenie ubezpieczenia AC. Cena AC pozostaje więc sprawą mocno indywidualną, zależną w głównej mierze od ubezpieczyciela. Pomimo tych różnic, można wyróżnić kilka ogólnych zasad, którymi kierują się zakłady ubezpieczeń ustalając stawki za AC.

Do czynników wpływających na cenę AC należą:

 • miejsce zamieszkania / zameldowania kierowcy (im mniejsze miasto, tym cena AC może być niższa)

 • miejsce użytkowania samochodu, a także jego przeznaczenie

 • wiek oraz doświadczenie kierowcy

 • wartość, wiek oraz marka auta

 • zakres ochrony ubezpieczeniowej

 • historia ubezpieczeniowa kierowcy

 • forma i częstotliwość opłacania składek

Cena AC stanowi kilka procent wartości samochodu. Na tańsze składki AC może liczyć kierowca doświadczony, który na swoim koncie nie zanotował w ostatnich kilku latach wypadków oraz właściciel pojazdu, który nie figuruje w czołówce policyjnych statystyk wypadkowych i kradzieżowych.

Zniżki

Decydując się na Autocasco nie sposób ominąć kwestii zniżek, które w niektórych przypadkach mogą znacznie obniżyć cenę ubezpieczenia. Jak w przypadku całego ubezpieczenia AC, tak i w wypadku zniżek, ubezpieczyciele indywidualnie określają ich wysokość.  Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które masz prawo poznać przed podpisaniem wniosku.

W świecie ubezpieczeń funkcjonują jednak ogólnie stosowane kanony przyznawania zniżek. Można do nich zaliczyć naliczanie zniżki za:

 • bezszkodową jazdę – UWAGA – w  tym przypadku możesz liczyć nawet na 60 % zniżkę

 • wiek i doświadczenie kierowcy

 • dodatkowe zabezpieczenia auta

 • markę samochodu

 • zwiększenie udziału własnego w szkodzie

Udział własny

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu tańszego ubezpieczenia, warto przemyśleć tzw. udział własny. Udział własny jest to pewna część wartości szkody, jaką podejmujemy się sami uiścić. Na takie zobowiązanie oraz jego ewentualną wysokość każdy kierowca decyduje się sam w momencie podpisywania wniosku ubezpieczeniowego.  Zasada działania jego działania jest prosta- im wyższy udział własny, tym niższa składka AC.

Zobacz więcej na https://www.libertydirect.pl/poradnik-ac/

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony