Żywopłoty. Rośliny pnące i osłonowe

Żywopłoty kształtują i dzielą przestrzeń ogrodu. Wielu zwierzętom zapewniają konieczną do życia przestrzeń. Osłaniają ogród przed wzrokiem ciekawskich, hałasem i kurzem. Ale żywopłot żywopłotowi nierówny: są żywopłoty kwitnące, wiecznie zielone, owocujące, funkcjonalne, dekoracyjne, różane... Wymieniać można w nieskończoność.

Pierwsze rozdziały książki prezentują ciekawostki na temat historii i zmian w sadzeniu żywopłotów oraz kilkadziesiąt rodzajów różnych zielonych osłon. W kolejnych częściach znajdziemy niezbędne informacje dotyczące  zagospodarowania przestrzeni ogrodu. Nauczymy się, jak dobrać odpowiednie gatunki roślin do naszego projektu, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie, jak sadzić rośliny, krzewy i drzewa oraz jak je pielęgnować. Dowiemy się również, jakich narzędzi oraz technik użyć do dekoracyjnego przycinania, naprawiania i odmładzania żywopłotów.

To doskonały poradnik dla każdego, kto chciałby uczynić swój ogród miejscem przytulnym i niepowtarzalnym.

Peter Klock prowadzi specjalistyczną szkółkę roślin do ogrodów zimowych, roślin donicowych oraz drzew i krzewów owocowych. Jest autorem licznych poradników. Organizuje seminaria dotyczące teorii i praktyki szczepienia i cięcia roślin.

Wydawnictwo RM

ISBN 978-83-7243-899-7

Format 165x235 mm

Stron 80

Oprawa broszurowa

Cena nadrukowana 34,90 zł

Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony