Pionowy, tradycyjny, a może automatyczny? Na rynku do wyboru jest obecnie wiele modeli, ale też typów odkurzaczy. Podpowiadamy jak wybrać odpowiedni model w zależności od potrzeb.

Pionowy, tradycyjny, a może automatyczny? Na rynku do wyboru jest obecnie wiele modeli, ale też typów odkurzaczy. Podpowiadamy jak wybrać odpowiedni model w zależności od potrzeb. odkurzacz philips

Niezależnie od tego, czy należysz do osób, które lubią sprzątać, czy odkurzasz, bo po prostu tak wypada, do wyboru masz szeroki wybór modeli i typów odkurzaczy. Jak się nie pogubić i wybrać najlepszy model dla siebie? Podpowiadamy!

Dla tradycjonalistów

 

Jeśli myśląc „odkurzacz”, nie możesz wyobrazić sobie niczego innego niż tradycyjne urządzenie z dwoma kółkami na kablu, tutaj wybór jest oczywisty – odkurzacz cylindryczny. Do wyboru pozostają jeszcze modele workowe i bezworkowe. Tradycyjne odkurzacze workowe mogą być nieco tańsze, ale należy pamiętać o konieczności dokupowania nowych worków. Wygodniejsze w eksploatacji wydają się więc odkurzacze bezworkowe, które zamiast worka posiadają pojemnik na kurz, który wygodnie się opróżnia.

Wybierając odkurzacz tradycyjny, zwróć również uwagę na dodatkowe nasadki, jak np. szczotka czy szczelinówka, które mogą się przydać przy okazji większych porządków. Jeśli masz w domu dużo dywanów, zadbaj też o odpowiednią nasadkę do dywanów, np. CarpetClean dostępna jest w modelu FC9932.

 

Dla perfekcjonistów

 

Najlepszym pomocnikiem perfekcjonistów będzie skuteczny odkurzacz z dużą ilością nasadek, które pozwolą dotrzeć w każdy, nawet najmniejszy kącik. Sprawdzi się w tym wypadku zarówno odkurzacz tradycyjny, jak i bezprzewodowy 3w1 SpeedProMax Aqua, z odkurzaczem ręcznym i funkcją czyszczenia na mokro i systemem Aquaboost dla trudniejszych zabrudzeń. Jego przewagą jest natomiast fakt, że wszystkie akcesoria są zintegrowane z odkurzaczem i nie trzeba ich szukać w szafie.

Dodatkowo o nieskazitelną czystość w domu pomoże zadbać odkurzacz z nasadką LED, dzięki której dostrzeżesz nawet najdrobniejszy kurz. Szybko i dokładnie sprzątniesz rozsypany cukier, rozbite szkło czy naniesiony do domu piasek. Dzięki temu podłoga przejdzie nawet „ test białej rękawiczki”.

 

Dla zapracowanych

 

Ostatnie o czym marzysz po powrocie z pracy to odkurzanie? Niech zatem odkurzanie trwa, gdy nie ma Cię w domu! Jest to możliwe za sprawą odkurzacza automatycznego, czyli robota, np. FC8822. Wystarczy odpowiednio zaprogramować taki odkurzacz i gotowe – nie musisz być w domu, by odkurzacz działał. Co więcej, odkurzacze automatyczne oferują funkcję planowania tygodniowego, która umożliwia zaplanowanie sprzątania na cały tydzień. W dodatku, można ustawić inny czas na każdy dzień.

Jeśli jednak wolisz mieć rzeczywistą kontrolę nad sprzątaniem, ale nie lubisz tracić na nie zbyt dużo czasu, zdecyduj się na odkurzacz bezprzewodowy 3w1 SpeedProMax Aqua. Od teraz zamiast najpierw zamiatać czy odkurzać, a potem myć podłogi na mokro, możesz to robić za jednym razem. Oznacza to, że posprzątasz podłogi dwa razy szybciej, i to z jakim efektem! Do mycia wystarczy użyć wody z kranu lub dodać do niej trochę przezroczystego detergentu. Akumulator 25,2V litowo-jonowy gwarantuje nieprzerwaną pracę odkurzacza bezprzewodowego nawet do 75 minut.

 

Dla alergików

 

Gdy w Twoim domu mieszka alergik, bezwzględnie zwróć uwagę na filtr odkurzacza - np. odkurzacz FC9932 posiada odpowiedni dla alergików filtr HEPA 13. Taki filtr antyalergiczny zatrzymuje nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu znajdujące się w wydmuchiwanym powietrzu, co zapewnia ochronę przed kurzem oraz czyste i zdrowe powietrze.

Bezpieczne dla alergików są także odkurzacze pionowe Philips SpeedPro Max Aqua, które możesz mieć zawsze pod ręką. Dodatkowo funkcja czyszczenia na mokro oraz wygodny odkurzacz ręczny pozwalają szybko pozbyć się niechcianych alergenów.

 

Dla gadżeciarzy

 

Gadżeciarze z pewnością będą fanami odkurzacza automatycznego, który sam zadba o porządek w domu. Czujniki podczerwieni, wirtualna ściana, czujnik brudu – to wszystko brzmi bardzo nowocześnie. A jeśli chcesz, by odkurzanie było naprawdę inteligentne, zdecyduj się na odkurzacz działający z aplikacją mobilną, np. SmartPro Active Connected FC8832/01.

Także odkurzacze pionowe z funkcją mycia są nowoczesne i skutecznie mogą pełnić funkcje tradycyjnej miotły i mopa, będąc zarazem głównym odkurzaczem w domu. Odkurzacz taki jak SpeedPro Max Aqua lub SpeedPro Aqua może być zawsze gotowy do pracy i możesz mieć go pod ręką, zwłaszcza, że jego nowoczesny design pozwala trzymać go na widoku. A co, niech znajomi zazdroszczą!

Fani nowych technologii będą też zadowoleni z nasadki LED, która jest dostępna zarówno w odkurzaczach pionowych Philips SpeedPro Max Aqua, jak i tradycyjnych jak FC8955S i FC9932. Gdy nasadka oświetla podłogę, sprzątanie jest dużo łatwiejsze i łatwo zauważyć i usunąć kurz, sierść, włosy i okruchy. To zatem gadżet, ale bardzo funkcjonalny!

 

Dla posiadaczy czworonogów

Właściciele czworonogów dobrze wiedzą, że niełatwo jest utrzymać mieszkanie w czystości, gdy wszędzie można znaleźć sierść lub odciski łapek. Z pomocą przyjdą odkurzacze ze specjalną nasadką Turboszczotką (dostępna np. w odkurzaczu bezworkowym FC9929). Turboszczotka dociera do najgłębszych zakamarków dywanu, szybko i skutecznie usuwając z nich włosy i kłaczki kurzu. Obrotowa szczotka znajdująca się wewnątrz w aktywny sposób usuwa drobiny kurzu i sierść, dzięki czemu podłogi są czystsze, a czyszczenie dywanów wydajniejsze.

W domu, w którym mieszka pies lub kot świetnie sprawdzi się także odkurzacz pionowy 3w1 z dodatkową nasadką – miniturboszczotką idealną do usuwania sierści z miękkich powierzchni, dostępną np. w SpeedPro Max Aqua FC6904. Ten odkurzacz dodatkowo posiada funkcję czyszczenia na mokro z systemem Aquaboost, która z łatwością poradzi sobie ze wszelkimi śladami po spacerze w deszczowy dzień i nie tylko. Odkurzacz pionowy może być zawsze pod ręką, nie ma kabla i nie trzeba go składać, więc w razie potrzeby od razu można przystąpić do sprzątania.

Rekomendowane ceny wymienionych modeli odkurzaczy wynoszą:

SpeedProMax Aqua 3w1 FC6904/01 - 2 459,00 pln

SpeedProMax 2w1 FC6823/01 - 2 019,00 pln

SpeerPro Aqua FC6728/01 - 1 569,00 pln

SpeedPro Aqua FC6729/01 - 1 659,00 pln

Odkurzacz automatyczny FC8822/01 - 1 929,00 pln

Odkurzacz automatyczny FC8778/01 - 1 789,00 pln

Odkurzacz bezworkowy FC9932/09 - 1 789,00 pln

Odkurzacz bezworkowy FC9929/09 – 1699,00 pln

Odkurzacz workowy FC8955/09 - 1 349,00 pln

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony