Nowy wentylator oczyszczający powietrze Dyson Pure Cool

Nowy wentylator oczyszczający Dyson Pure Cool™ usuwa 99,95% najdrobniejszych, potencjalnie  szkodliwych cząstek z domowego powietrza, o wielkości nawet do 0,1 mikrona. Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w wychwytywaniu zanieczyszczeń, bakterii i wirusów, a także pyłków, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Jednakże niektóre konkurencyjne  oczyszczacze wykorzystują silniki, które w celu wychwycenia zanieczyszczeń tłoczą powietrze przez powierzchnię filtra. W rozwiązaniu tym zanieczyszczenia często przedostają się na zewnątrz i trafiają z powrotem do powietrza, którym oddychamy.

wentylator_dysonWentylator oczyszczający Dyson Pure Cool™ wyposażono w filtr 360° z mikrowłókien borokrzemianowcyh HEPA.  Technologia wychwytuje 99,95% cząstek o wielkości do 0,1 mikrona zatrzymywanych w filtrze, rozprowadzając czystsze powietrze w pomieszczeniu.

James Dyson powiedział:“W powietrzu znajduje się znacznie więcej zanieczyszczeń niż jest w stanie uchwycić ludzkie oko. Inżynierowie Dyson skupili się na wychwytywaniu najdrobniejszych cząsteczek o wielkości zaledwie 0,1 mikrona. Nasz unikalny szklany filtr HEPA 360 ° składa się z 1,1 m2 mikrowłókna borokrzemianowego, plisowanego 254 razy, co oznacza, że możemy wychwycić 99,95% cząsteczek, tak małych jak 0,1 mikrona.

Opatentowana technologia Dyson

Dzięki zastosowaniu wydajnej technologii Air Multiplier ™ i ruchom oscylacyjnym oczyszczacz Dyson wypełnia pomieszczenie długim strumieniem oczyszczonego powietrza.

W najnowszym oczyszczaczu Dyson Cool™ zastosowano szklany filtr HEPA 360, również opracowany przez firmę Dyson. Odfiltrowane cząstki więzną w filtrze i nie powracają do powietrza którym oddychamy. W ten sposób do pomieszczeń wypuszczany jest strumień oczyszczonego powietrza o dalekim zasięgu.

Dodatkowe informacje

 

2,5 mikrona to małe cząsteczki zawieszone w atmosferze. Są to cząstki stałe o wielkości 2,5 mikrona lub mniejszej. Dla porównania:

  • Roztocza kurzu = około 100-300 mikronów
  • Piasek na plaży = ponad 100 mikronów
  • Sieć pająka = 2-3 mikrony
  • 0,1 mikrona = około 100 razy mniejsza niż ludki włos

Dyson w liczbach:

 

  • Podczas opracowywania tej technologii, powstało 450 prototypów.
  • W ciągu ostatnich czterech lat Dyson zatrudnił ponad 1000 nowych inżynierów. Rozbudowa kampusu o wartości 250 milionów funtów pozwoli stworzyć kolejne 3000 miejsc pracy. Przedmiotem zainteresowania będzie inżynieria elektroniki. W tym roku Dyson zatrudnił do zespołu ponad 50 nowych członków.
  • Wieloletnie inwestycje w silniki cyfrowe Dyson oraz w nowe technologie odkurzaczy bezprzewodowych przełożyły się na wzrost sprzedaży i zwiększyły obroty do 1,2 mld funtów. Obecnie największym rynkiem dla firmy są Stany Zjednoczone, a na drugim miejscu znajduje się Japonia.
  • Dyson obecnie rekrutuje 300 inżynierów do swojego zespołu inżynierów.
    Dołącz do zespołu ponad 2000 inżynierów i naukowców.

https://www.careers.dyson.com/rdd/default.aspx

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony