Dlaczego dzieci są szczególnie narażone na zanieczyszczenie powietrza?

Gdy pojawia się smog lub wyraźnie rośnie stężenie substancji szkodliwych we wdychanym powietrzu, w pierwszej kolejności nasilenie objawów podrażnienia układu oddechowego pojawia się u dzieci. Dlaczego ich młode organizmy są tak bardzo zagrożone i jak chronić dzieci przed zanieczyszczeniami powietrza?

ac3256Zanieczyszczenia powietrza zwane smogiem nie są tylko wymysłem mediów- niestety stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia, a przede wszystkim zdrowia osób starszych i dzieci. Z czego to wynika? Dlaczego dzieci są tak bardzo narażone? - Dzieci charakteryzuje większa wentylacja minutowa, czyli większa liczba oddechów na minutę w po-równaniu do dorosłych. Tym samym w ciągu minuty aspirują więcej substancji toksycznych do dróg oddechowych – tłumaczy dr hab. n. med. Wojciech Feleszko z Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego WUM. Badania pokazują, że podczas alarmów smogowych o 11,6% wzrasta częstotliwość zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej[1]. Smog ma wpływ na rozwijający się układ oddechowy dzieci. - Rozwój płuc trwa u dzieci do 6-8 roku życia. Każde narażenie na toksyczne związki w tym okresie skutkuje upośledzonym rozwojem, który wpływa na funkcję układu oddechowego w późniejszym wieku (do dorosłości) - dodaje dr Feleszko. Podobny skutek może odnieść także toksyczne powietrze, powiedzmy z dymu papierosowego wdychane przez mamy spodziewające się dziecka. Ponadto dzieci mają nie w pełni wykształcony układ odpornościowy, co dodatkowo zwiększa podatność organizmu na toksyczny wpływ zanieczyszczeń dostających się do śluzówki, a co za tym idzie – większą liczbę sezonowych zakażeń

Informacja marketingowa:

Wydaje się, że najlepszą obroną przed smogiem byłoby zamknięcie okien i schowanie się w domu. Niestety nie zawsze jesteśmy bezpieczni także tam, gdyż zanieczyszczenia atmosferyczne poprzez okna czy wentylację przedostają się do pomieszczeń. Jak zatem można pomóc sobie i dziecku oddychać zdrowszym powietrzem? Oczywiście warto wspierać aktywności na rzecz profilaktyki generalnej, ale należy też wziąć sprawy w swoje ręce i wyposażyć dom w odpowiedni oczyszczacz powietrza. Wtedy można też pozostawać w domu i unikać podróży w okresach największego zagrożenia smogiem..

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie całej rodziny, wybierz sprawdzony oczyszczacz powietrza z wieloetapowym systemem filtracji, np. Philips AC2889/10. Oczyszczanie jest naturalne, bez jonów, ozonu i środków chemicznych. Oczyszczacz AC2889 automatycznie monitoruje, reaguje i oczyszcza powietrze nawet z najdrobniejszych cząsteczek dzięki opatentowanej technologii AeraSense Czujnik na bieżąco informuje o jakości powietrza, a Ty możesz zobaczyć to na wyświetlaczu oraz 4-stopniowym wskaźniku kolorów.

Oczyszczaczem AC2889 można sterować z dowolnego miejsca za pomocą łatwej w użyciu aplikacji Air Matters. Jest to jedyna aplikacja jakości powietrza, która dostarcza kompleksowych informacji pomagających w kontrolowaniu jakości powietrza zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Aplikacja pokazuje poziom zanieczyszczania powietrza w Twoim domu, a także na zewnątrz oraz natężenie pyłków w danym mieście. Pozwala to zminimalizować ryzyko narażenia na toksyczne związki występujące w powietrzu i zagrażające przede wszystkim dzieciom.

Rekomendowane ceny oczyszczaczy Philips wynoszą:

AC3259/10 - 2400,00 pln

AC3256/10 - 2149,00 pln

AC2889/10 - 2000,00 pln.

AC2887/10 - 1569,00 pln

AC1215/10 - 1400,00 pln

AC4080/10 oczyszczacz i nawilżacz 2w1 - 1699,00 pln[1] Koranteng S et al. 2007

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony