Ogólnodostępna toaleta wizytówką

Wszyscy korzystamy z toalet znajdujących się w przestrzeni publicznej: przebywając w miejscu pracy, spacerując po centrum handlowym, podczas wizyty w kinie czy spędzając noc poza domem w hotelu. Na pierwszy rzut oka wydają się być pomieszczeniami nieskomplikowanymi, jednak zaprojektowanie takich miejsc wymaga przemyślenia wielu aspektów, aby zapewnić użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo i komfort korzystania.

łazienka opocznoCzysta i schludna, a jednocześnie dobrze zaprojektowana i użyteczna toaleta to wizytówka każdego z takich miejsc. Standardy zmieniają się razem ze społeczeństwem, które coraz bardziej ceni nie tylko higienę, ale zwraca uwagę na estetykę. „Za świadomością wpływu toalet na wizerunek inwestycji idzie chęć wyróżnienia tych miejsc za pomocą detalu i zastosowanych materiałów” – mówi Łukasz Goska, Manager ds. Rynku Inwestycyjnego marki Opoczno. – „Widzimy, że dziś toaleta to ważny element inwestycji, który może znacząco podnieść jej prestiż. Inwestorzy zwracają uwagę na jakość produktu oraz jego dodatkowe cechy wpływające na funkcjonalność.”

Design

W toalecie publicznej liczy się głównie użyteczność. Ale przyciągające oko nowoczesne kształty, ekologiczne rozwiązania i dobre zagospodarowanie przestrzeni to podstawa dobrze zaaranżowanego wnętrza. Ekskluzywna łazienka to przede wszystkim prostota kształtów, minimalizm dodatków i spójność projektu. W najwyższym budynku w Polsce - Q22, inwestycji Echo Investment, w toalecie zamontowano miskę Metropolitan o wyjątkowej prostej bryle. Dodatkowym elementem podkreślającym estetykę wnętrza jest deska Slim – jej cienka pokrywa o zdecydowanym kształcie, jest „kropką nad i”. Biel ceramiki została podkreślona grafitowymi płytkami nawiązującymi wzorem do kamienia. Rektyfikowane płytki Nerthus w formacie 60x60 pozwalają na zastosowanie minimalnej fugi. Wnętrze utrzymane w takiej kolorystce, wykończone produktami w najwyższej jakości, gwarantuje wyjątkowy, ponadczasowy efekt.

Ekologia i oszczędność

W często eksploatowanych miejscach projektanci szukają ekologicznych rozwiązań, które ograniczają zużycie zasobów naturalnych. Dlatego też coraz powszechniejsze jest stosowanie systemów pozwalających oszczędzić wodę oraz zmniejszyć zużycie silnych środków chemicznych. Przykładem takiego innowacyjnego rozwiązania są bezkołnierzowe miski toaletowe. System CleanOn pozwolił wyeliminować trudno dostępne miejsca wewnątrz miski. Innowacyjna budowa miski pozwala na ekologiczne spłukiwanie – silny strumień wody szybko i bardzo precyzyjnie obmywa wnętrze, pozostawiając toaletę czystą na długo.

Antybakteryjność

Ogólnodostępna łazienka wymaga szczególnej, sterylnej czystości. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystującym jony srebra, walkę z bakteriami można rozpocząć już przy wyborze wyposażenia. Powłoka Smart Silver, którą pokrywane są płytki podczas procesu szkliwienia, eliminuje nawet do 99,8% bakterii oraz grzybów. Warto więc zdecydować się na płytki oznaczone symbolem Ag+, który świadczy o nałożonej powłoce antybakteryjnej. Bakteriobójcze działanie srebra wykorzystywane jest również w przypadku desek toaletowych. Dodatkowo eleganckie deski Slim wypinane jednym przyciskiem One Button Easy-Off pozwalają szybko i łatwo zdjąć deskę. Ceramika pokryta powłoką hydrofobową Perfect Clean ogranicza natomiast osadzanie się kamienia, pozostawiając świeży efekt białej łazienki. Na łatwe utrzymanie czystości w toalecie publicznej ma także wpływ ograniczenie sprzętów stojących na podłodze oraz zastosowanie minimalnych fug. Toaletę codziennie użytkuje kilkadziesiąt, a nawet kilkaset osób, dlatego rozwiązania maksymalnie ułatwiające utrzymanie higieny to konieczność.

W jakim kolorze?

Kolorystyka toalety publicznej powinna być jak najbardziej neutralna. Przy większych przestrzeniach projektanci współpracujący z marką Opoczno decydują się na klasyczne wzory, nawiązujące do naturalnych surowców – kamienia, marmuru czy piaskowca. Elegancki efekt dają płytki w dużych formatach, z zastosowaniem minimalnej fugi. W bardziej nowoczesnych wnętrzach projektanci stawiają na kontrastowe kolory, albo ponadczasowe połączenie bieli i czerni. Często wybierane są także dekoracje szklane, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w wielu formatach – w formie listew, insertów czy mozaik. Wybrana w kolorze wnętrza – doda elegancji wypełniając pomieszczenie błyskiem, a w kontrastowej barwie – urozmaici pomieszczenie. W łazienkach hotelowych czy restauracyjnych łazienka powinna współgrać z resztą otoczenia. Najważniejszy jest więc styl wszystkich wnętrz, warto wtedy pamiętać, że płytka to tylko baza, a ostateczny klimat nadadzą dodatki.

Dla architekta

„Produkty oferowane przez markę Opoczno posiadają wszystkie niezbędne do realizacji procesu inwestycyjnego certyfikaty i można je stosować z powodzeniem we wszystkich inwestycjach. Wykorzystują je z powodzeniem największe firmy deweloperskie. Najnowsze inwestycje z użyciem produktów marki Opoczno to m. in.: Q22 (Echo Investment), Apartamenty Browar Gdański, Osiedle Czarnieckiego Poznań czy Osiedle Nowoczesne Bydgoszcz. Kompleksowość oferty marki pozwala na zaaranżowanie całych pomieszczeń. To nie tylko toalety i łazienki, ale także baseny, tarasy, hole, klatki schodowe, a nawet elewacje. Proponujemy najwyższą jakość, w ponadczasowym stylu nieulegającym przemijającej modzie.” – dodaje Łukasz Goska.

Artykuły powiązane

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony