Grzejnik w pokoju alergika

Alergie kojarzą się z reguły z pylącymi trawami czy drzewami, uczuleniami na kosmetyki, a nawet jedzenie. Alergenem może być także formaldehyd pochodzący z mebli czy farb ściennych i niewidoczne gołym okiem pleśnie, szczególnie w przypadku źle dobranego ogrzewania. Jakie rozwiązanie zatem wybrać by ściany wolne były od pleśni i mikroorganizmów, a wnętrze przyjazne alergikowi?

grzejnik_podtynkowyGrzejnik ma znaczenie

Jako świadome społeczeństwo coraz częściej zwracamy uwagę na różne aspekty dotyczące naszego życia. Wybieramy rozwiązania, które poza oszczędnością, gwarantują też troskę o ekologię i dobre samopoczucie. Nie bez znaczenia jest tu wybór odpowiedniej formy ogrzewania dla naszego domu, które przeważnie wyposażone są w będące siedliskiem kurzu, grzejniki tradycyjne. Ogrzewając wnętrza „wzbogacają powietrze którym oddychamy” o wszelkiego rodzaju alergeny, roztocza i inne cząstki lotne.

Tej wady pozbawiony jest tylko jeden dostępny na rynku typ ogrzewania. Jest nim ogrzewanie ścienne. Ciepła ściana, działając podobnie jak popularna „podłogówka”, emituje naturalne promieniowanie cieplne.
W przeciwieństwie do innych systemów ogrzewania nie wysusza jednak powietrza i nie miesza go z kurzem.

Ponadto, ciepłe powietrze w przypadku ogrzewania ściennego, nie oddaje swojej wilgoci do zimnych ścian, co niestety dzieje się w przypadku np. ogrzewania podłogowego. Skutkuje to przede wszystkim przesuszoną skórą czy drogami oddechowymi w sezonie grzewczym. Natomiast ogrzewanie ścienne osusza jedynie mur a nie powietrze dzięki czemu w pomieszczeniach zawsze pozostaje optymalnie wilgotne. Ciepła ściana ogranicza rozwój bakterii i wirusów, które wolą przesuszone powietrze, zapobiega też powstawaniu grzybów i pleśni na ścianie, gdyż wypiera z niej wilgoć.

Grzejnik dla alergika – 3THERMO

Mówiąc o grzejnikach, które idealnie sprawdzą się w pokoju alergika wskazać należy na grzejniki podtynkowe gnieźnieńskiej firmy 3THERMO, gwarantujących opisane już cechy najlepszych produktów dedykowanych osobom wrażliwym i ceniącym sobie własne zdrowie.

- Grzejnik podtynkowy 3THERMO to pierwszy grzejnik na rynku, który jest prawdziwie higieniczny i powinien być stosowany nie tylko w mieszkaniu alergika, ale też wszystkich placówkach medycznych, gdzie tak ważna jest czystość. To jedyny grzejnik, który nie wymaga czyszczenia, w przeciwieństwie do produkowanych dziś wiszących grzejników  – mówi Patryk Nowakowski z 3THERMO.

Walory użytkowe grzejników podtynkowych to przede wszystkim pełna funkcjonalność ścian.
Dzięki unikatowej konstrukcji grzejnika pod tynkiem nie płynie woda – jest ona jedynie w dolnym kolektorze grzejnika ukrytym w posadzce. Ciepło wewnątrz ściany rozprowadzane jest poprzez sieć radiatorów – w ścianie można więc wiercić bez obawy o uszkodzenie instalacji hydraulicznej i wyciek wody. To duże uproszczenie dla dotychczasowych systemów ogrzewania płaszczyznowego.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony