Męskim być, czyli stereotypy przyczyną kompleksów mężczyzn!

Prawdziwy mężczyzna powinien być odważny, silny i pewny siebie. Ma dawać kobiecie poczucie bezpieczeństwa i w trudnej sytuacji służyć męskim ramieniem. To stereotyp utrwalony praktycznie w każdej kulturze, niezależnie od szerokości geograficznej. Cechy definiujące męskość mają swoje odzwierciedlenie również w wyglądzie zewnętrznym.

Jaki zatem jest stereotyp wizerunku prawdziwego mężczyzny? Przede wszystkim powinien być wysoki i dobrze zbudowany. O ile muskularną sylwetkę można wyrzeźbić na przykład na siłowni, o tyle większy problem jest z dodaniem sobie wzrostu. Dużo mężczyzn ma z tego powodu poważne kompleksy, które stają się źródłem frustracji i przyczyną zaniżenia samooceny.

Antropolodzy twierdzą, że wysocy mężczyźni ogólnie mają w życiu lepiej. Łatwiej znajdują partnerki życiowe, mają więcej dzieci, lepiej zarabiają. Są postrzegani jako atrakcyjni, inteligentni i odnoszący sukcesy, ponieważ emanują pewnością siebie.

Dodawanie sobie wzrostu przez stosowanie różnego rodzaju sztuczek, towarzyszyło ludzkości niemal od początku. Praktyki te dotyczyły zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jednak w przypadku mężczyzn presja, by być wysokim jest znacznie większa. Obowiązująca moda często dawała różne sposoby na dodanie wzrostu. Odpowiedni fason stroju, fryzura, a także buty na obcasach to elementy, które sprawiały, że mężczyzna wydawał się wyższy, niż był w rzeczywistości.

Dziś męskie obcasy nie są w modzie, ale istnieją skuteczne metody na dodanie sobie wzrostu. Niedawno na rynku pojawiły się nowe modele eleganckich butów marki Conhpol, które w sposób niewidoczny podwyższają aż 7 centymetrów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu plus. Z zewnątrz buty wyglądają jak klasyczne, wizytowe obuwie męskie z obcasem o standardowej wysokości, jedynie zapiętek jest nieco wyższy. Wewnątrz natomiast znajduje odpowiednio ukryta, specjalna wkładka podwyższająca. Wyściółka w środku dopasowuje się do stopy, gwarantując doskonały komfort noszenia. Do wyboru jest 10 różnych modeli, które różnią się fasonem oraz kolorem. Wszystkie uszyte są z naturalnej skóry i wykańczane ręcznie.

buty podwyższająceButy podwyższające nie są dedykowane wyłącznie niskim mężczyznom, ponieważ nawet panowie o słusznym wzroście, ale mający wysokie partnerki, czasem mogą poczuć się niekomfortowo. Ostatnim krzykiem kobiecej mody są koturny i platformy, które oprócz tego, że wysmuklają nogi i dodają seksapilu, podnoszą sylwetkę nawet o kilkanaście centymetrów. W sytuacji, gdy mężczyzna nie chce być niższy lub tego samego wzrostu, co jego partnerka na wysokich obcasach, może skorzystać z oferty marki Conhpol.

Oczywiście ze stereotypami można walczyć, jednak często jest to walka z wiatrakami. Najważniejsze, żeby czuć się komfortowo w każdej sytuacji, a jednocześnie prezentować najlepiej, jak to możliwe. Udział w różnego rodzaju uroczystościach typu ślub, bankiet, gala, to sytuacje gdzie wszystkie oczy zwrócone są na nas. W takich chwilach szczególnie zależy nam, by czuć się pewnym siebie i podkreślać swoją męskość. Jeśli wyższy wzrost jest priorytetem, dlaczego nie skorzystać z możliwości dyskretnego sposobu dodania sobie paru centymetrów? Niech kobiety nie myślą, że są monopolistkami w poprawianiu wyglądu.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony