Casualowe ABC

Klasyczny ciemny garnitur czy jedynie luźna burgundowa marynarka? Spodnie w kant czy może jeansy? Obuwie wizytowe czy wygodne półbuty? Styl casual kusi bogactwem różnorodności i swobodą, przy zachowaniu elegancji. Skrupulatny dobór szczegółów pozwala wydobyć to, co najlepsze w szerokiej gamie możliwości między swobodnym image Davida Beckhama a stonowanym outfitem Daniela Craiga.

butyModny, komfortowy i uniwersalny. Casual doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy, między ważnym spotkaniem biznesowym a równie istotnym wyjściem do kina, nie planują wizyty w domowej garderobie. Przy coraz szybszym tempie życia, by być na bieżąco trzeba coraz częściej być... dosłownie gotowym na wszystko. Łączenie elegancji z subtelnym luzem tak, by osiągnąć pożądany efekt, wymaga jednak znajomości kilku prostych zasad…

Od głów…

Oryginalność to zdecydowanie jeden z wyróżników casualu. Mile widziane są wszelkiego rodzaju dodatki od nakryć głowy przez okulary, kończąc na, wracających do łask, szelkach.
Ostateczna decyzja o wyborze konkretnego elementu powinna być podejmowana na podstawie indywidualnych predyspozycji mężczyzny ze szczególnym uwzględnieniem jego sylwetki. Dla wielu nieodłącznym elementem stylu casual jest marynarka. Warto pamiętać, że ta, która doskonale komponuje się z pozostałymi elementami garnituru, wcale nie musi sprawdzić się w zestawieniu z jeansami. W przypadku eleganckich, ale nieco swobodniejszych stylizacji, należy postawić na marynarkę sportową. Nieco luźniejsza i rozpięta świetnie będzie komponowała się zarówno z klasycznym t-shirtem, jak i koszulą. Podobnie jak w pozostałych przypadkach, również w tym zakresie casual charakteryzuje się liberalnym podejściem do kwestii kolorów. Burgund, indygo czy brąz będą stanowiły idealne uzupełnienie męskiego outfitu. - Łączenie odmiennych nierzadko elementów garderoby, to sztuka wymagająca bliższego przyjrzenia się także ważnym detalom, do których niewątpliwie należą buty – mówi Marta Rondoś, reprezentująca markę obuwniczą Lesta.

…do stóp

Dobór butów stanowi jeden z najtrudniejszych etapów komponowania stylizacji. Różnorodność fasonów, materiałów czy kolorów daje jednak całkiem sporo możliwości. O ile w przypadku bardzo eleganckich zestawień obowiązuje zasada „no brown after six”, to nie znajduje ona zastosowania w przypadku casual. – Ważne, by buty, szczególnie te w różnych odcieniach brązu, były kolorystycznie dopasowane np. do marynarki lub koszuli – podpowiada Marta Rondoś. – Pozwoli to zachować estetyczne proporcje pomiędzy dolną i górną częścią stylizacji – zaznacza. Warto również pamiętać, że casual to styl całodzienny, a więc aspektem, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest wygoda. Klasyczna skóra lub zamsz. Półbuty bądź… tenisówki. Otwarta przyszwa, delikatne sznurowania, odcięte nosy. W kwestii obuwia, casual daje prawdziwe pole do popisu osobom, otwartym na modowe eksperymenty.

Od okularów, przez marynarkę i spodnie, aż po buty. W stylu casual każdy detal ma istotny wpływ na finalny efekt. Żyłka hazardzisty i skłonność do eksperymentowania mogą okazać się kluczem do sukcesu. Sukcesu zakotwiczonego gdzieś pomiędzy „Becksem” i Bondem.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony