| Moda męska. Trendy na wiosnę i lato 2013, czyli „I ♥ PU$$Y”. |
|
Jak to się drzewiej pytano: „A co tam Panie w polityce?”. A no Morrelo pokazał nam propozycję nowego hasła dla Ruchu Palikota: „I ♥ PU$$Y”. Z takim hasłem trendy w modzie męskiej na rok 2013 prosto z Mediolanu mogą dzięki szerokiemu poparci politycznemu trafić szybko na nasze ulice. Dotychczasowe hasło Ruchu Palikota brzmi „Damy Radę!”.
Proponuję połączyć oba hasła w jedno: „I ♥ PU$$Y, Damy Radę”! A nowy dreskod to bluzeczki i kurtki od Morello plus bielizna męska od Versace:
W nowych mundurkach Ruch Palikota na pewno zdobędzie wielu nowych członków. Mamy też dobrą wiadomość dla panów o grubych karkach lubiących złotą biżuterię. Teraz będą mogli pójść na całość! Frankie Morello:
Versace:
Jak ktoś nie lubi błyszczącej biżuterii, to może być "wisiorek" od Dsquaret2
Mamy też coś dla naszych kibiców! Łańcuch w ręce też jest na czasie!
A czy pamiętacie klucze noszone na łańcuszku przypiętym do szlufki?
Powyższe zdjęcie pokazuje jeszcze jeden nowy trend w dodatkach. Pas do fraka w stroju casualowym. Wracając do złotego koloru to pojawił się w kolekcjach prawie wszystkich projektantów. Warto mieć złote spodnie od Burberry lub chociaż złote klapki. A jak mówi stara zasada doboru dodatków: torebkę dobieramy do butów. To proszę Burberry zadbało o kopertówkę.
Niestety jak widać niektórzy nadal upierają się w przy skarpetach i klapkach. Złote buty możemy kupić również u Versace:
Może chociaż wstawki na trampkach i skarpetkach:
Ogólnym trendem pozostają dalej błyszczące tkaniny. W tym roku jednak przesłanie brzmi zabłyśnij. Złote dodatki to, jak to teraz młodzież pisze: "absolutny must have". Naszym zdaniem nic nie musisz, tylko możesz. Nie dajcie sobie wmówić marketingowcom, że jak czegoś nie masz to jesteś gorszy lub nie na czasie i odstajesz. Jedyne co musisz to jak mówi Piotr Bałtroczyk: "...wyglądać chlujnie". Co do doboru kolorów to należy zwrócić uwagę, że strój jednokolorowy dalej jest na czasie, ale dozwolone jest również „szaleństwo” w modnych kolorach. Wystarczy zobaczyć kolekcję np. Salvadore Ferragamo:
W tym sezonie poza obecną dotąd kratką dochodzą paski, zdominowały one propozycję Dolce&Gabbana:
Oprócz pasków swoją obecność na wybiegach zaznaczył również tkaniny z nadrukami. Poniżej propozycję od Gucciego i Versace:
Armani przypomina o apaszkach:
Inną propozycją ich noszenia pokazał miedzy innymi Canali:
Na powyższych zdjęciach widać jeszcze jeden ważny trend. Na wiosnę-lato 2013 większość projektantów proponuje pozbyć się koszul i zastąpić je kamizelkami, T-shirtami lub koszulkami polo.
Modne są również golfy z krótkimi rękawami znane dotąd z damskich wybiegów.
Obowiązkowym element w sezonie letnim będą bezrękawnik:
Nakrycia głowy to: melonik, kapelusz i kaszkiet:
Koszule w stroju casualowym nosimy z kołnierzykiem wyłożonym na marynarkę, postawionym do góry lub asymetrycznie:
Asymetria, to także nierówne poły płaszcza lub włożona do spodni tyko część koszuli. Takie tam usankcjonowanie niechlujstwa. Wracając do stroju casulawego to marynarkę dalej nosimy z podciągniętymi rękawami:
Można by jeszcze wiele pisać, na przykład o koszulach czy swetrach, ale kto by to czytał? |




















