Dziel się zdjęciami z przyjaciółmi w sieciach społecznościowych wprost z aparatów LUMIX.

Firma Firma Panasonic informuje o uruchomieniu serwisu LUMIX CLUB, nowej generacji usługi do udostępniania zdjęć w sieci w ramach platformy Panasonic Cloud.

 

Jednocześnie z wprowadzeniem na rynek aparatu cyfrowego LUMIX DMC-FX90 z interfejsem Wi-Fi®*1TM firma Panasonic uruchamia nową usługę udostępniania zdjęć — LUMIX CLUB. Usługa ta oferuje połączenie z serwisami zewnętrznymi, co umożliwia łatwe zamieszczanie obrazów z aparatu DMC-FX90 w serwisach społecznościowych, bez zaprzątania sobie głowy skomplikowanymi ustawieniami. Panasonic zamierza w przyszłości rozszerzać tę usługę o nowe funkcje, wzmacniające jej powiązania z innymi serwisami społecznościowymi i serwisami oferującymi udostępnianie zdjęć.

Firma planuje również dodawanie nowych opcji, takich jak społeczności, których członkowie mogą uczyć się robienia wspaniałych zdjęć atrakcji turystycznych, potraw, zwierząt i innych obiektów, a także wprowadzanie nowych przydatnych urządzeń, nowych regionów objętych usługą, dodatkowych języków oraz innych elementów, w miarę jak będą się stawać dostępne.

Obecnie usługa obejmuje następujące udogodnienia:w

Funkcja połączenia z serwisami zewnętrznymi (External Site Link)

Funkcja ta umożliwia połączenia z serwisami społecznościowymi i serwisami oferującymi udostępnianie zdjęć prowadzonymi przez inne firmy. Pozwala ona za pomocą jednej operacji wysłać zdjęcia jednocześnie do kilku serwisów, co znacznie upraszcza udostępnianie. Ponadto za pomocą aplikacji LUMIX LINK do połączenia ze smartfonem, która będzie wprowadzona na rynek jednocześnie z aparatem DMC-FX90, można będzie łatwo umieszczać zdjęcia w serwisach społecznościowych i serwisach do udostępniania obrazów prowadzonych przez inne firmy po prostym zaznaczeniu wybranych zdjęć w aparacie.

Od 5 września możliwe będą połączenia z następującymi serwisami innych firm:

FacebookTM *2, FlickrTM*3, PicasaTM*4, YouTubeTM*5.

Dostępne będą dwa typy aplikacji LUMIX LINK do połączeń ze smartfonami iPhone®*6 i Android™ OS*7. Dzięki temu umieszczanie zdjęć w serwisach społecznościowych i serwisach do udostępniania zdjęć prowadzonych przez inne firmy będzie bardzo łatwe.

Opisana powyżej funkcja External Site Link będzie początkowo dostępna w sześciu językach (angielskim, włoskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i japońskim). Nowa usługa będzie dostępna od 5 września.

Udogodnienia, które będą wprowadzone w przyszłości:

(Funkcje te będą oferowane od 5 września 2011 r. tylko w japońskim serwisie internetowym)

1. Łatwe w obsłudze funkcje albumu ze zdjęciami

Przewiduje się, że LUMIX CLUB będzie oferować następujące funkcje albumu fotograficznego umożliwiające proste i łatwe udostępnianie zdjęć.

Usługa przechowywania

Zdjęcia mogą być umieszczane w albumie w serwisie LUMIX CLUB, a następnie oglądać je za pomocą telefonu komórkowego, telewizora płaskoekranowego Panasonic VIERA oraz nagrywarki DIGA Blu-ray Disc.

Funkcja wyświetlania według dat (Album Timeline Display)

Usługa LUMIX CLUB do komputerów PC będzie rozwijana w taki sposób, że powstanie łatwy w obsłudze interfejs użytkownika z funkcją Timeline opartą na technologii Flash*8 i metodzie „przeciągnij i upuść”. Zdjęcia i filmy będą wyświetlane według dat, co ułatwi ich porządkowanie.

Funkcja udostępniania zdjęć z albumu (Photo Sharing Album)

Funkcja ta umożliwia użytkownikom, którzy uczestniczyli w tym samym wydarzeniu (na przykład w uroczystości ślubnej), wymianę zdjęć i filmów oraz ich komentowanie. Zdjęcia mogą być pogrupowane według konkretnych wydarzeń.

2. Funkcja połączeń z urządzeniami (Device Link)

Usługa może być powiązana z urządzeniami, które są z nią zgodne,

np. zdjęcie przebywającego daleko wnuczka umieszczone w serwisie LUMIX CLUB można oglądać lub pobrać za pomocą nagrywarki Panasonic DIGA Blu-ray Disc. Panasonic będzie w najbliższym czasie zwiększać liczbę różnych urządzeń, które będzie można powiązać z serwisem LUMIX CLUB.

Adres internetowy LUMIX CLUB: http://lumixclub.panasonic.net (usługa będzie dostępna pod tym adresem od 5 września 2011 r.)

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony