I.N.O.X. TITANIUM SKY HIGH EDYCJA LIMITOWANA

Victorinox Swiss Army prezentuje nową odsłonę flagowego zegarka z kolekcji I.N.O.X. Inspiracją do stworzenia I.N.O.X. Titanium Sky High był ekwipunek astronautów, którzy wyruszają na misje w kosmos: olinowanie spadochronowe do rakiet kosmicznych oraz strój do wyjść w przestrzeń kosmiczną. W rezultacie powstało niezawodne narzędzie do pomiaru czasu, które potwierdza gotowość do  działania niezależnie od okoliczności. I.N.O.X. Titanium Sky High z edycji limitowanej to zegarek przeznaczony do zadań specjalnych.

inox titanium sky highWprowadzenie na rynek nowego zegarka I.N.O.X. Titanium Sky High poprzedziło 130 testów wytrzymałościowych, które stanowią  bezkompromisowy warunek by wejść do rodziny I.N.O.X. Lista testów obejmuje ekstremalną wytrzymałość elementów, począwszy od narażenia na powtarzane szoki termiczne przy wahaniach temperatur przekraczających 60 stopni Celsjusza, do warunków, jakie trzeba znosić na wysokości 21 300 metrów, co dwukrotnie przekracza wysokość lotu samolotu. Kosmiczna inspiracja zegarka I.N.O.X. Sky High znajduje wyraz w innowacyjnym, białym, nakrapianym na czarno pasku paracord Naimakka z wewnętrznymi rdzeniem TechnoraR. To ośmiokrotnie silniejsze od stali, para-aramidowe włókno, zostało wykorzystane w zautomatyzowanym łaziku, który wylądował na Marsie. Linki paracord użyto też do naprawy teleskopu kosmicznego Hubble. Połączenie białych elementów oraz matowego, szaro piaskowanego tytanu o wysokiej odporności przypominać ma stroje astronautów. Dodatkowe zabezpieczenie zegarka stanowi przezroczysty, powiększający bumper, który skutecznie zabezpiecza kopertę przed zarysowaniami. Pozostałe „lotnicze” akcenty tego czasomierza to czas wojskowy naniesiony na czerwono pod szkłem, trzy łatwe do odczytania cyfry oraz niebieska wskazówka sekundowa.

inox titanium boxKażdy z 2 000 egzemplarzy zegarka I.N.O.X. Titanium Sky High edycja limitowana dostarczany jest w swojej własnej „kapsule czasu”. Jest to odporny na wstrząsy, wodoszczelny pojemnik, dodatkowo zabezpieczający zegarek. Każdy zestaw zawiera biały, kauczukowy pasek z niebieską i czerwoną szlufką, który doskonale zastąpi pasek paracordowy w awaryjnych sytuacjach. W komplecie z zegarkiem znajduje się także biały scyzoryk z nadrukiem astronauty w metalicznym kolorze oraz brelokiem z paracordu. Jest to replika czerwonego noża, który stanowił standardowe wyposażenie astronautów i jest dumnie prezentowany w muzeum Victorinox.

I.N.O.X. nie zwalnia tempa i nadal prowadzi swoją misję, aby dokonywać kolejnych gigantycznych skoków naprzód w dziedzinie zegarmistrzostwa. Nie tracąc oczywiście kontaktu z kontrolą naziemną.

DANE TECHNICZNE

SWISS MADE

KOPERTA

Koperta o śr. 43 mm

Piaskowana tytanowa koperta

Odporne na zarysowania szafirowe szkło z potrójną powłoką antyrefleksyjną

Wodoszczelność do 200 m (20 ATM / 660 stóp)

Zakręcany dekiel

Zakręcana koronka

TARCZA I PASEK

Wskazówki, cyfry i indeksy godzin pokryte warstwą Super-LumiNovaR

Czas wojskowy naniesiony na czerwono pod szkłem

Kalendarz z datą przy godz. 4:30

Biały pasek paracord z wewnętrznymi sznurkami TechnoraR i czarną zakładką

W zestawie biały pasek kauczukowy

MECHANIZM

Szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 715 Swiss made

DOSTEPNOŚĆ

Wrzesień 2017 r.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony