Jarosława Gibasa "Motocyklizm. Droga do mindfulness"

Nakładem Grupy Helion, w marce Sensus ukazała się właśnie najnowsza książka Jarosława Gibasa „Motocyklizm. Droga do mindfulness”.
Tym razem autor zgłębiający filozofię wschodu tłumaczy jak za pomocą metafory motocykla można wyjaśnić to, co wiąże się z obszarem uważności.


motozy„Ktoś, kto interesuje się technikami mindfulness, otrzyma, w moim przekonaniu, niezwykle pojemną metaforę, która w prosty sposób tłumaczy założenia medytacji, braku oceny i identyfikacji, ścieżki duchowej zen, filozofii tao i wielu innych intrygujących idei, służących do zrozumienia i eksploracji własnej uważności oraz świadomej obecności w tu i teraz. Z drugiej strony motocyklista może na kartach tej książki odkryć, jak uprawiając motocyklizm, znalazł się naprawdę blisko uchwycenia czegoś, co przez tysiące lat zaprzątało umysły mnichów i mistyków wszystkich religii, wyznań i systemów filozoficznych świata”.

Jarosław Gibas, fragment książki

Kilka słów o książce:

Motocyklizm oznacza nie tylko motocyklową pasję czy styl życia. To przede wszystkim sposób widzenia świata. Indywidualny, daleki od sztampy i nudy. Taki, w którym słowo „wolność” ma nadrzędne znaczenie. To przeżywanie życia, z którego czerpie się garściami doświadczenie, radość i szczęście. Zarówno na oświetlonej słońcem prostej, jak i na smaganym deszczem zakręcie.

Ale nie dość tego, bo jak się okazuje, motocyklizm może pomóc w zrozumieniu wielu idei socjologii, psychologii, filozofii zen, taoizmu czy wreszcie mindfulness. Jest niezwykle pojemną metaforą naszej życiowej drogi.

Z tej książki dowiesz się, jak:

  • ćwiczyć codzienną uważność,
  • odzyskać życiową równowagę,
  • działa harmonia rozwoju,
  • pomaga zmiana perspektywy widzenia siebie w świecie,
  • skorzystać z idei taoizmu czy zen w codziennym życiu,
  • odzyskać utraconą wartość związku z naturą,
  • wejść na kolejny poziom ludzkiej egzystencji.

Lektura tej książki rzuca nowe światło na to, z czym borykamy się w naszym życiu, czego doświadczamy i jaką wiedzę czerpiemy z tych doświadczeń, by wzrastać!


Jarosław Gibas — socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi autorskie szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej, duchowej, mindfulness czy coachingu transpersonalnego. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, idei zmiany czy psychologii transpersonalnej. Napisał również doskonale przyjęty przez motocyklistów poradnik Motocykl po czterdziestce (zamiast kochanki). Jest entuzjastą dużych cruiserów, prowadzi motocyklowego bloga bigbiker.pl, a na co dzień garażuje w Katowicach.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oficjalna strona książki: http://sensus.pl/ksiazki/motozy.htm
Wszystkie książki autora: http://sensus.pl/autorzy/jaroslaw-gibas,jargib.htm

Strona autora: www.gibas.com.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony